Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič StarDance 2019 Počasí

Nejnovější kauzy

Co se stane, když si strčíte stroužek česneku do ucha?

+ Další 2 fotografie
Trpíte častými bolestmi hlavy nebo ucha? Ládujete do sebe jeden prášek za druhým a bolest ne a ne ustoupit? Máme pro vás řešení. Vraťte se k přírodním zdrojům a sáhněte po česneku.

Česnek je zázračným léčitelem a pomocníkem v boji proti bolesti. Jeho účinky jsou velmi rychlé, a tak pocítíte okamžitou úlevu. Pokud cítíte, že vás přepadá bolest hlavy nebo ucha, vyrazte místo do lékárny do spižírny a oloupejte pár stroužků česneku.

Máme pro vás dva tipy, jak česnek využít. Buď můžete oloupaný stroužek česneku obalit vatou a pomalu strčit do zvukovodu. Dávejte ovšem pozor, ať je česnek dostatečně obalen vatou, protože by mohl spálit vaši slabou pokožku, což je velmi bolestivé a nepříjemné. Druhou variantou je použití česnekového oleje, který si můžete buď koupit, nebo sami vyrobit. Samotná výroba není těžká, prostě jen smícháte nadrcené stroužky česneku s kvalitním olivovým nebo sezamovým olejem. Tento olej pak nakapeme na vatový tampon a vložíme ho do ucha.

Samotný česnek necháme působit půl hodiny a pak ho vyndáme. Není dobré přetahovat dobu působení, protože agresivní látky česneku by nám mohly způsobit popáleniny a nepříjemné pálení. To, že česnek správně zabírá, zjistíme tím, že ucítíme příjemné teplo, které se nám rozlévá zvukovodem. Pokud chceme nechat česnekovou medicínu působit přes noc, je dobré sáhnout spíše po oleji.

Nezapomínejte, že jde sice o ověřený lék našich babiček, ovšem pokud vám česnek nebude bolest mírnit, je nutné vyhledat lékaře. Problémy, jako je třeba zánět středního ucha, opravdu nevyřeší ani česnek, a tak bude nezbytné navštívit ORL. Přesto lze tento přírodní lék využít pro jeho antibakteriální a antivirové vlastnosti. Dokáže dokonce snížit riziko infekce a zklidňuje i zmírňuje otoky.

Ucho rozhodně není jedinou oblastí, kde lze tohoto léčitele využít. Česnek má blahodárný vliv na náš imunitní systém, a tak ho můžeme pravidelně jíst jako vitamin. Při chřipce a nachlazení zase můžeme sáhnout po česnekovém oleji, který při namazání pod nos spustí rýmu a uvolní ucpané dutiny.

Česnek je prostě zázrak, a tak se vracejme k přírodě a tradičním medicínám.

Mohlo by vás zajímat

Další články