Býval to největší sexsymbol hlavně 80. let. Ženy vzdychaly u jeho erotických filmů 9 a 1/2 týdne nebo Smyslná orchidej. Vynikal hlavně divokou povahou, divokou sexualitou, velkým charismatem, skvělým tělem a pohlednou tváří.

Hrál v těch nejlepších a nejslavnějších filmech, svět mu ležel u nohou a ženy taky. Svou popularitu nezvládal a začal žít divočeji než kdejaká rocková hvězda, přesně podle hesla chlast, holky a chlebíčky. Pardon, drogy.

Jeho závislost na alkoholu a kokainu mu ubrala role a Mickey Rourke (57) se s tím nikdy nesmířil. Jednoho dne se probudil a řekl si, že se zblázní. Chtěl zoufale vrátit svou slávu a kariéru a vzal to za špatný konec. Podstoupil tolik plastických operací a úprav, že ho to navždy zohyzdilo.

Dlouho se Rourke potácel na samém dně a poslouchal smích celého Hollywoodu. Kdo si na něj přece jen vzpomněl, dal mu jen nějaký malý štěk. Mickey se chtěl ale vrátit v plné parádě, vydobýt si zpět svoje herecké jméno, i když pohled na něho bolel všechny.

Nakonec se mu to povedlo až s filmem Wrestler, kde si vlastně zahrál sám sebe. Bývalou slavnou hvězdu wrestlingu, která padla až na samé dno, nikoho nemá, vlastní dcera ho nenávidí, je to troska bydlící v přívěsu a přežívající každý den. Jediné, co ho drží na nohou, jsou vzpomínky na zašlou slávu.

Rourke byl za svou roli nominován na Oscara a konečně dosáhl toho, co se získává hůř než sláva a peníze – respekt. A jeho zbídačená nevzhledná tvář? Hodí se nyní do charakterních rolí. Krasavec Mickey je tentam.

Teď je tu herec Mickey Rourke. A nikdo se mu už nesměje.