Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Co se děje s naším tělem, když nám někdo zlomí srdce? Výzkum vás dostane

Zdroj: profimedia.cz
Všichni jsme si to alespoň jednou prožili. Ať už se jednalo o první lásku, nebo dlouhodobější vztah. Rozchod občas udeří jako blesk z čistého nebe. Není to nic příjemného a většinou máme pocit, jako by naše srdce krvácelo. Jak doopravdy na toto zklamání naše tělo reaguje? Vědci na to přišli.

Kardiolog a vedoucí kardiovaskulární medicíny na univerzitě v Aberdeen Royal Informary doktor Dan Dawson si vzal výzkum na starost a zjistil něco, co vás opravdu překvapí!

Každý se s rozchodem vypořádává po svém. Někomu je na nic jen pár týdnů, někoho konec vztahu trápí i několik měsíců. Ale co naše tělo? To i po čtyřech měsících na šok způsobený rozchodem nezapomene.

Říká se, že čas všechny rány zahojí, ale ve skutečnosti nejsme schopni normálně fungovat mnohem déle.

Doktor Dawson pro deník Daily Mirror uvedl, že zkoumaní pacienti se trápili z rozchodu i o několik měsíců později. Nikdo z nich neměl dostatek energie na běžné fungování, nemohl normálně pracovat a už vůbec se na něco soustředit.

Syndrom zlomeného srdce, odborně akutní kardiomyopatie, je nejčastěji spuštěn stresem z rozvodů, rozchodů a nebo z hádek ve vztahu.

Pozor na to, jak často se do takových situací dostáváte, protože tento stav může klidně vyvolat infarkt.

Buďte proto hodně opatrní, co své drahé polovičce řeknete, jestli se často hádáte nebo plánujete rozchod.

Člověku to opravdu ublíží víc, než by kdokoli čekal. Pokud to není opravdu nutné, nerozcházejte se a dejte své lásce ještě šanci.

Související články

Další články