Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Co se bude dít 17. listopadu? Čeká nás netradiční oslava! „Díky, že můžem!“

Oslavy 17. listopadu!
Den boje za svobodu a demokracii oslavíme už tento čtvrtek 17. listopadu. Kromě toho, že všichni pracující a děti školou povinné si užijí den volna, tak nás také čeká bohatý program, řada pietních akcí, ale také demonstrace. Na co se můžeme těšit?

Už ve čtvrtek 17. listopadu nás čeká 27. výročí sametové revoluce, které se uskuteční kde jinde, než na pražské Národní třídě. Tak trochu jiná oslava listopadu 1989 se nese pod názvem Korzo Národní s podtitulem „Díky, že můžem!“ na Národní třídě od 13.00 do 22.00 hodin.

Těšit se můžete na koncerty různých kapel, divadelní představení pro děti, workshopy nebo armádní orchestr.

Tuto oslavu významného výročí mají ve svých rukou studenti vysokých škol, kteří sice předlistopadovou dobu osobně nezažili, ale o to více jsou vděčni za možnosti, které žádná z předchozích generací neměla.

Jako vrchol těchto oslav se mají po celé zemi rozeznít tisíce budíků. Vyzývají k tomu pořadatelé oslav z řad občanských iniciativ, podle nichž jsou hodnoty demokracie a svobody dnes často zpochybňovány. Budíky by se měly rozeznít přesně v 19:30.

9:00 – Dojde k uctění památky 17. listopadu u Hlávkovy koleje.

12:00 – Na Albertově vystoupí kromě studentů i několik rektorů veřejných vysokých škol a odpoledne budou na Albertově koncerty.

14:00 – Začne na Hradčanském náměstí akce Nezapomínáme, organizovaná skupinou Proti projevům nenávisti.

16:00 – Na Václavském náměstí bude Koncert pro budoucnost.

Související články

Další články