Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Co s načatou rukou? Nechte si ji zašít do břicha, jako to udělal tento chlapík

Brazilec Carlos Mariotti (42) utrpěl hodně ošklivý pracovní úraz. Kdyby se chirurgové nerozhodli pro opravdu netradiční řešení, tak by přišel o celou dlaň.

Carlos Mariotti z městečka Orleans na jihu Brazílie utrpěl opravdu děsivý pracovní úraz. Stroj na lisování cívek mu z levé ruky serval všechnu kůži a obnažil prsty a šlachy.

Lékaři měli před sebou dvě možnosti. Buď dlaň budou amputovat, a nebo přistoupí na hodně netradiční řešení a zkusí prsty zachránit.

Aby se do živého masa nedostala infekce, tak museli ruku někam schovat. Chirurgové se rozhodli, že dlaň zašijou do kapsy na břiše.

„Bylo to velmi složité a choulostivé zranění. Jediné místo, kam jsme mohli ruku zašít, byla břišní dutina,“ popsal operaci lékař Boris Brandao.

Carlos Mariotti měl ruku v břišní dutině dlouhých 6 týdnů. „Bylo to velmi zvláštní, když jsem cítil, jak se mi uvnitř břicha hýbou prsty,“ říká dnes Mariotti.

Nakonec Mariotti přišel jen o dva prsty – prostředníček a ukazováček. „Stejně jsem lékařům vděčný. Udržím vidličku a budu se moci sám najíst a sám oblékat,“ říká dnes Mariotti.

Související články

Další články