Najala antikonfliktní tým. Ten nemá nic společného s městskou policií. Je to 12 chlápků vypadajících jako vyhazovači, kteří se procházejí po centru a jejich úkolem je udržovat pořádek. Upozorňovat návštěvníky barů na zákaz pití alkoholu ve veřejných prostorách a připomínat dodržování nočního klidu. Myšlenka je to hezká, akorát se to trochu vymklo. Češi kritizují výběr týmu hned z několika důvodů.

„Vypadají spíš jako konfliktní tým,“ zaznívá v diskuzi populární názor. Zatímco během demonstrací většinou tvoří antikonfliktní týmy ženy a normálně vyhlížející muži, tady je to 12 řízků z posilovny. Už jejich hromadné chození vzbuzuje nevoli a lidé se domnívají, že si takoví muži v buzerování ostatních libují. Vedení Prahy 1 se ale brání tím, že jedině takováhle skupina bude u opilců vzbuzovat dostatek respektu.

„Mohu se zeptat, k čemu máme Městskou policii Praha? Opravdu nechápu, proč najímat ranaře, když má město MP. A navíc proč by je měl kdokoliv poslouchat. ‚Nějakej Vomáčka‘ mě sice může upozornit, ale to je vše. Já ho nemusím poslouchat … V bezpečnostních agenturách jsou ti, co je nevezmou ke státní policii a dokonce ani k městské,“ kritizuje výběr ostrých hochů další Pražák. Za tři měsíce zaplatí Praha za fungování antikonfliktního týmu 600 000 korun. Městská policie prý nemá na podobné kontroly kapacity.

„MP musí v noci odtahovat auta,“ reagují na argumenty vedení Prahy 1 další čtenáři. Ti si myslí, že by se městská policie měla všeobecně zabývat důležitějšími věcmi, než vykonává.

„Lidé bez kompetencí kontrolují ulice? Nějak se nám ta demokracie zvrhává.“ To je další argument proti antikonfliktnímu týmu. Ranaři v černých bundách sice mají svaly, ale nemají odznaky ani předchozí průpravu na zvládání kritických situací. „Když jeden z nich odcházel, sklonil se ke mně a řekl mi, ať počkám, až mě potká bez kamer. Jestli hodlá Praha 1 lidem vyhrožovat, tak to asi není v pořádku,“ popsal situaci iDnes.cz jeden z mužů, kterého hlídka v noci kontrolovala.

Takto by řešení vypjatých situací opravdu vypadat nemělo.