Nová posila Montrealu promluvila pro média o tom, co si myslí o dalším angažmá Jaromíra Jágra v zámořské lize. Hemský prozradil i svou úvahu, jestli má cenu v 45 letech zkoušet hokej za poměrně „malý peníz“. Všechny ale překvapil.

„Všechno, co má, je hokej. A je to takové zábavné 45leté dítě,“ prozradil český útočník, který v NHL prošel kanadskými týmy Edmontonem a Ottawou a nyní míří do Montrealu, s tím, že Jágr má oproti ostatním hráčům velkou výhodu. „Má přítelkyni, ale nikdy nebyl ženatý. Takže si nikdy nevyzkoušel tuhle druhou stranu života. Ostatní chlapi v NHL mají rodiny a děti, kvůli kterým v noci často ani nemůžou zamhouřit oči. On se soustředí jen na hokej, to je strašná výhoda,“ vysvětlil.

Hemský dále pokračoval o tom, že Jágra nelimituje ani zdraví. „Také je zdravý, to je důležitá věc. Nikdy neměl žádné velké problémy a to je další velký důvod, proč stále hraje,“ dodal.

Hemský hrál s Jaromírem Jágrem v jednom útoku na poslední olympiádě v Soči, a tak je zřejmé, že moc dobře ví o kvalitách legendárního hokejisty.