Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Co předcházelo sebevraždě studenta Iva (†24): Slova o VELKÉ NESPRAVEDLNOSTI!

Zdroj: Profimedia.cz, archiv
+ Další fotografie
Ohromná tragédie
Dlouhých pět let na Právnické fakultě Univerzity Karlovy patřil k premiantům, u státnic ale pohořel. Ivo (†24) neúspěch neustál a spáchal sebevraždu. Před budovou pražských práv hoří svíčky, nejenom studenti kondolují pozůstalým. Přinášíme přehled událostí, které smutnému konci mladého života předcházely.

Od dvou zkoušejících měl dostat jedničky, u třetího ale neobstál. Po pěti letech náročného studia práv Ivo (†24) nezvládl státnice a kvůli neúspěchu spáchal sebevraždu. Mladíkova smrt vyvolala na Právnické fakultě Univerzity Karlovy pozdvižení a všichni se ptají, zda se smutné události nedalo zabránit.

U státnic pohořel kvůli zkoušce u profesora správního práva Richarda Pomahače. Její průběh měl označit za nespravedlivý, o neměření stejným metrem prý mluví i jiní lidé na fakultě. Pomahač ale údajně po neúspěšné zkoušce za Ivem přišel a chtěl s ním probrat, co by měl do příště zlepšit.

Profesor prý trvá na tom, že studentovy znalosti nebyly dostačující a nechat ho projít nemohl.

Rektor nejstarší české univerzity Tomáš Zima bude požadovat důkladné prošetření velkého neštěstí. "Tragickou událost na Právnické fakultě naší univerzity pozorně sleduji a jsem ve spojení s jejím vedením, které mne průběžně informuje," řekl Zima webu TN.cz.

Související články

Další články