Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Co na tomto obrázku vidíte? Vaše odpověď může odhalit vážnou duševní poruchu!

Co na tomto obrázku vidíte? Vaše odpověď může odhalit vážnou duševní poruchu!
Zdroj: University Of Cambridge
Předchozí Další
Trpíte psychickou poruchou? Zkuste si náš test!

I vcelku obyčejný černobílý obrázek o vás může prozradit mnoho! Třeba jako tento. Pozorně si ho prohlédněte. Vidíte v něm něco konkrétního?

Pokud vám obrázek připadá jenom jako nic neříkající černobílé kaňky, je vlastně všechno v pořádku. Kdybyste ale v obrysech poznávali malé dítě, je možné, že trpíte psychickou nemocí Tendenci poznat dítě při prvním krátkém pohledu mají totiž lidé se sklony k halucinacím

K takovému výsledku došli vědci z Cambridge, kteří testovali několik dobrovolníků V první skupině se nacházeli jedinci, u nichž byla už dříve diagnostikována psychická porucha, v druhé se nacházeli zdraví jedinci. První skupina byla podstatně úspěšnější, když měla v černobílé mozaice něco rozpoznat. Důvodem je právě jejich mozek, který je více náchylnější k tomu vidět věci méně zřetelné nebo neexistující.

"Předvídavý mozek je velmi užitečný - díky němu jsme výkonní a snadno si dokážeme vytvořit souvislý obrázek rozporuplného a složitého světa. Na straně druhé ale existuje riziko, že můžeme i vidět věci, které doopravdy neexistují," říká univerzitní profesor Paul Fletcher. Zároveň ale dodává, že halucinace čas od času zažíváme skoro všichni, takže se není třeba příliš moc lekat, pokud jste dítě na obrázku sice rozpoznali, ale po duševní stránce se jinak cítíte naprosto v pořádku.

Podívejte se na původní fotografii v naší galerii.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy