Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Co na fotce neuvidíte: Linda během osvobození svírala v náručí malého chlapečka!

Lindu našli ve zbědovaném stavu.
+ Další fotografie
Lindě bylo 16, když si nechala vymýt mozek a propadla kouzlu radikálního islámu. Přidala se k bojovníkům Islámského státu a myslela si, že v Mosulu bude po boku nějakého bojovníka šťastná. Jenomže během osvobozování města ji dopadla irácká armáda a Německo ji chce navíc soudit jako teroristku. A to dosud nebyly známy další okolnosti případu.

Lindu objevili vojáci v jedné z podzemních chodeb. Její fotka obletěla internet, ale nebylo na ní vidět všechno. Dívka totiž schovávala v náručí malé dítě. To zřejmě porodila svému manželovi, radikálnímu čečenskému vojákovi, který ji oslovil na chatu a dostal až do Mosulu.

Během přestřelky s vojáky její manžel zahynul a Linda dál seděla vedle jeho mrtvoly, bála se odejít. Podle vojáků, kteří oblast osvobozovali, byla dívka vyděšená, měla zraněnou ruku a hrudník. V náručí pak držela dítě.

„Byla odstřelovačkou ISIS. Tvrdila nám, že v bitvě zabila mnoho mužů,“ popsal voják s tím, že ji k činům mohl donutit její radikální manžel.

Podle dalšího vojáka sice Linda seděla odevzdaně a nebránila se, ale měla velký strach o chlapce, kterého chovala. Ten podle deníku The Times nemohl potvrdit, že se jednalo o její dítě, každopádně trvala na tom, že chce mít chlapečka stále u sebe, a navíc prý produkovala mateřské mléko.

Chlapec byl podvyživený a musel být odvezen do nejbližší nemocnice na lékařské vyšetření. Linda s ním poté byla převezena do Bagdádu, kde je nyní vyslýchána. Na místě je i zástupce z německého velvyslanectví. Je jasné, že o takový případ se Německo bude zajímat a mladou dívku čeká soud.

Mohlo by vás zajímat

Další články