Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Co mu to provedl?! Šílený student medicíny Martin málem utýral svého psa

Jack Russel teriér.
Zdroj: Pixabay
týrání zvířat

Otřesný případ řeší státní zastupitelství v Plzni. Student medicíny tam přehnanou péčí o svého psa dohnal zvíře na pokraj smrti. Zachránit se ho podařilo doslova na poslední chvíli.

Čtyřletého Jack Russel teriéra choval student medicíny Martin Š. ve svém plzeňském bytě. Náležité péče se ale psovi nedostalo. Kvůli utkvělé představě, že je jeho mazlíček nemocný, se ho dotyčný snažil různými způsoby léčit. Tím mu ale ubližoval.

„U psa vytvářel vlastní nepravdivé diagnózy a sám ho léčil různými zákroky, které byly velmi bolestivé a mohly vyústit až v nevratně poškozené zdraví zvířete či jeho smrt,“ uvádí se v obžalobě, z níž citoval server Novinky.cz. Nakonec se psa podařilo veterinářům zachránit v poslední možný čas.

Teriéra si všiml přítel matky obviněného studenta, který ho našel schovaného ve skříni. „Měl úplně oholenou srst. Na zemi byly psí výkaly, chlupy a rozsypaná síra, všude se válely znečištěné papírové utěrky,“ uvedl muž podle Novinek policistům.

„Opakovaně bez zjevných příčin sám aplikoval psovi do konečníku rektální rourku a peán. Dále mu prováděl punkce jehlou do podkoží nebo zaváděl drén do dutiny břišní. Přitom zvířeti nasazoval vlastní medikaci, jako například různá sedativa, a tím mu způsobil poškození jaterních funkcí,“ popsala státní zástupkyně Marie Čechová, co vše obviněný nebohému psovi prováděl.

Žalobkyně nyní navrhuje pro tyrana podmíněný trest na tři roky a pětiletý zákaz držení a chovu zvířat.


Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy