Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Co má Karel Gott společného s týranými seniory? Záhadná slova jeho přítelkyně!

Zdroj: archiv A. Kovácsové
+ Dalších 17 fotografií
PODIVNÝ VZKAZ
Naznačuje snad něco alarmujícího ohledně svého milovaného přítele Karla Gotta (79), o čem bychom měli vědět? Nebo o někom z jeho okolí? Dlouholetá přítelkyně nejpopulárnějšího zpěváka Alice Kovácsová (52) totiž prodává jeho obraz a kromě toho, že část z výtěžku věnuje doktorům, kteří Slavíku pomohli od rakoviny, věnuje obnos i na týrané seniory. A poslala nám k tomu informace, které nás šokovaly!

„Já to už nebudu komentovat. Nechci, aby se to nějak podivně a morbidně nabalovalo. Nechte to být,“ odbyla nás nejdřív Alice při dotazu redaktora, proč chce po prodeji obrazu přispět zrovna na týrané stařečky a stařenky.

„Nechci, aby se to vysvětlovalo nějak prvoplánově. Důvod je obecný. Mám rodiče v seniorském věku a v jejich okolí se dějí různé věci. Přijde mi, že tento společenský nešvar nemá zdaleka tolik prostoru jako třeba týraná zvířátka,“ řekla nám pak do telefonu.

Nakonec ale od ní do redakce přišel e-mail s definicí týrání důchodců, který jako by vypovídal mnohé o záměru prodejkyně Gottova obrazu.

„Týrání seniorů je opakované nebo jednorázové špatné chování vůči starému člověku ze strany toho, komu starý člověk důvěřuje či je na něm závislý. Důsledkem tohoto chování je poškození nebo výrazný diskomfort. Donucovací chování užívané jednou osobou k ovládání jiné nebo jiných osob. Může mít různé podoby. Charakteristickým rysem je opakování, dlouhodobost a téměř každodenní přítomnost. Odehrává se v domácím prostředí i v ústavech,“ stojí ve zprávě.

Silná slova

„Pro starého člověka je velmi často těžké přiznat si, co se děje, a to především, pokud se jedná o blízkého člena rodiny. Seniorovi je v tomto případě ubližováno osobou, která je mu blízká a které důvěřuje; jeho pocit jistoty a bezpečí je ohrožen,“ píše se v dokumentu od Alice Kovácsové

Tak pak zvýraznila pasáž, jak se takové týrání může projevovat: „Velmi často dochází také k omezování sociálních kontaktů.“

Někteří dlouhodobí přátelé Karla Gotta (79) přitom opakovaně tvrdili, že zpěvák je obklopen lidmi, které má mít pod palcem jeho manželka Ivana a že tak žije pod jejím vlivem a jako by ve zlaté kleci.

Gottové (42) také bylo vyčítáno, že omezuje manželovu komunikaci s kamarády. Umělec to veřejně popřel.

Myslela snad nakonec Alice opravdu na muže, s kterým se stýkala prakticky celý svůj dospělý život? To ví jen sama manželka Ondřeje Havelky.

Související články

Další články