Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Co jste nevěděli o manželce Petra Fialy: První rande se uskutečnilo na hřbitově!

Zdroj: Se souhlasem ODS
+ Další 4 fotografie
Manželství

Politik Petr Fiala (57 let, ODS) plánuje být příštím českým premiérem, proto se jeho jméno v současnosti skloňuje velmi často. Po jeho boku již od roku 1989 stojí manželka Jana Fialová, s níž má tři děti. Jaké je tajemství jejich dlouhého soužití a jak se vlastně ti dva seznámili?

Politik a předseda ODS Petr Fiala patří s manželkou Janou k nejstabilnějším párům na české politické scéně. Spolu jsou od sametové revoluce 1989 a vzali se v roce 1992. „Je důležité do vztahu pořád něco vkládat. Nikdy není statický, každý vztah se proměňuje. Ideální případ, jaký mám já, je, že moje žena je pro mě manželka, milenka i přítelkyně. To pak funguje dobře,” nechal se slyšet Fiala před časem v rozhovoru pro LP Life.

Seznámení během sametové revoluce

Fiala se se ženou seznámil během sametové revoluce. „Přijel v říjnu 1989 z vojny zpět do Brna a společní známí nás seznámili. Začátkem listopadu jsme se viděli poprvé,” zavzpomínala Jana v rozhovoru na CNN Prima News. Společně prý chodili na demonstrace a Petr ji pak vždy doprovodil domů.

První rande však proběhlo na hřbitově. „Petr si na mě vzal telefonní číslo a pozval mě na rande na procházku. Při té příležitosti mě požádal, zda bych s ním nezašla na hřbitov, protože na Dušičky neměl čas a nestihl to. Mně se to náhodou docela hodilo. Dodnes si pamatuju, jak tam řekl: ’Já ti tady můžu slíbit, že pokud nenarazíme na nějaké vážné překážky, chtěl bych s tebou být až do smrti,’” zavzpomínala manželka Petra Fialy.

Podpora od rodiny

Jana svého muže vždy podporovala v tom, co dělal, ať už se jednalo o lektorování na Masarykově univerzitě, nebo následnou politickou kariéru. „To, co dělám, bych nemohl dělat, kdybych neměl podporu rodiny. Povzdechnutí občas slyším, ale výčitky nebo pochybnosti ne,” dodal Fiala. Kromě toho spolu také rádi tráví volný čas. „Máme hodně společných zájmů a rádi se spolu bavíme, Přispívá to k dlouhodobosti vztahu,” dodal.

Jana Fialová pracuje jako bioložka na lékařské fakultě. Věnuje se zdravému životnímu stylu, výživě a škodlivosti kouření. O Petru Fialovi se přitom ví, že rád kouří dýmky.

Pravidelně jezdí do Chorvatska

Podle Petra se ti dva přímo nehádají, ale vyměňují si názory. „Bavíme se o věcech, každý máme jiný názor a snažíme se nějak domluvit. To ke každému vztahu patří,” uvedl na pravou míru.

Co se týče dovolených, nejraději jako rodina jezdí Fialovi už mnoho let vždy na stejné místo do Chorvatska. „Mám rád moře a hrozně rád plavu,” prozradil o sobě politik.

Související články

Další články