Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Co jste možná nevěděli o filmu Zrodila se hvězda: Režijní prvotina Coopera i několikátý remake

Film Zrodila se hvězda získal řadu prestižních ocenění.
Zdroj: Warner Bros. Pictures
+ Další fotografie
Zajímavosti

Snímek Zrodila se hvězda v hlavní roli s hercem Bradley Cooperem a zpěvačkou Lady Gagou sklízel během vydání jednu pochvalu za druhou. Není tedy divu, že si vysloužil i množství ocenění, mezi nimiž nechyběly ani Zlaté glóby za nejlepší píseň Shallow. Televize Nova zařadila tento hvězdný snímek do vysílání a uvede ho v neděli 13. června od 20:20 hodin.

Romantické drama Zrodila se hvězda natočené v roce 2018 vypráví příběh country hvězdy Jacksona Mainea, kterého ztvárnil herec Bradley Cooper, který zcela náhodou objeví talentovanou zpěvačku Ally, kterou hrála zpěvačka Lady Gaga. Oba se vrhnou do vášnivého milostného románku, přičemž Jack jí přiměje ke společnému vystupování, čímž jí katapultuje ke slávě. Jakmile ale její raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj sestup a o to více se potýká s vnitřními démony.

Snímek získal řadu ocenění, zvláště za hudební stránku filmu. Přinášíme vám zajímavosti, které jste o tomto kritiky oceňovaném snímku možná nevěděli!

Jedná se o remake

Nejnovější film Zrodila se hvězda je již třetím remakem původní verze úspěšného snímku. Ten první vznikl v roce 1954 a zahráli si v něm Judy Garland s Jamesem Masonem a v druhém z roku 1976 se objevila Barbra Streisand s Krisem Kristoffersonem.

Režijní prvotina

Pro herce Bradley Coopera, známého třeba z filmů Pařba ve Vegas nebo Americký sniper, to byl úplně první režijní počin. Lhal bych, kdybych nepřiznal, jak moc mě těší, že se můj snímek a zároveň režijní prvotina líbí, dal jsem do něho opravdu všechno. Zvlášť jsem pyšný na pochvalu od mého velkého vzoru Clinta Eastwooda za režii, na kterou jsem se chystal od čtyřicítky. Byl to on, kdo mi po společných filmech Americký sniper a Pašerák dodával do režírování kuráž,” nechal se Cooper před lety slyšet.

Postavy inspirované skutečnými umělci

Bradley Cooper o své roli zpěváka prozradil, že se inspiroval ikonickou hvězdou Eddiem Vedderem z hudební skupiny vzniklé v devadesátých letech Pearl Jam. Bradley s Eddiem strávil asi pět dní a během té doby mu položil velké množství otázek.

Na psaní písní se podílel syn Willieho Nelsona

Ve snímku má hlavní postava Jackson Maine fiktivní hudební skupinu. Jedním z kytaristů v ní je přitom Lukas Nelson, syn známého countryového zpěváka Willieho Nelsona. Syn Lukas je ve skutečnosti také hudebník a frontman kapely a podílel se na psaní většiny písní.

Žádné líčení, prosím

Aby se vžila do role Ally, přestala Gaga několik měsíců před natáčením nosit make-up. Zpěvačka byla vždy známá svým výrazným líčením, proto se jednalo o veliký šok nejen pro fanoušky, ale i pro ní samotnou. Její role Ally je ve snímku totiž velmi přirozená a žádný make-up nenosí. I přesto si ale Lady Gaga občas udělala tzv. nude make-up, který nebyl tak viditelný. Bradley proto s sebou na natáčení vždy nosil odličovací tamponky.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy