Britská herečka Tilda Swinton (52) je rozhodně typ člověka, o kterém se nedá říct, že by nezaujal na první pohled. Všestranná herečka a držitelka Oscara za vedlejší roli ve filmu Michael Clayton má tak nevšední vzhled, že poutá pozornost nejen ve filmech a na červeném koberci, ale rozhodně i v reklamě.

Ne náhodou si ji tedy vybral módní gigant Chanel, jelikož Tilda se svým androgynním vzhledem zosobňuje na první pohled jasně čisté a jednoduché linie jejich modelů. Její krása je v podstatě velmi primitivní, stejně jako šaty této značky. Nikde žádné ozdoby nebo volánek navíc. To stejné najdete i na této Britce – čistá nenamalovaná tvář bez úprav.

Tilda Swinton, přestože neodpovídá představám hollywoodského sexsymbolu a dokonce byla letos zvolena jednou z nejnepřitaž­livějších žen světa, je ale velmi vytížená herečka a fanoušci ji prostě milují. Na kontě má desítky rolí v desítkách slavných filmů a všude se vryje do paměti.

V thrilleru Pláž si dokonce zahrála svůdkyni Leonarda DiCapria, miláčka žen, zvládne psychologicky náročné role i vyloženě pohádkové postavy. I když se na plátně mihne jen na chvíli, každý tu její podivnou tvář okamžitě pozná. Od módního gigantu je tak kampaň s touto podivnou bytostí na pomezí muže a ženy sázka na jistotu.