Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Co je to za symbol na dlani? Nebojte se říct svému okolí, že máte strach

Proč si lidé kreslí tento symbol na ruku?
Zdroj: instagram.com
Internetem se šíří fotografie lidí, kteří mají na dlani černý symbol. Každý, kdo ho uvidí, by se měl zamyslet a snažit se pomoci. Lidé, co mají toto označení na ruce, potřebují vaši pomoc. Jde jim možná o život!

Černá tečka na ruce. Tento symbol je znamením celosvětové kampaně a má upozornit na domácí násilí. Lidé na obrázku s tímto symbolem jsou mnohdy ve velmi obtížných a tíživých situacích. Někdy i na hranici života a smrti. A nedokáží se bránit.

Ten, kdo potřebuje pomoct, by se neměl bát nakreslit si na dlaň černou tečku. Tím dá svému okolí signál, že u něj není něco v pořádku a že se děje něco špatného. Oběti domácího násilí totiž žijí v neustálém strachu, neumějí se bránit a nevědí, co mají dělat. Mluvit o tom je pro ně dost složité a obtížné.

„Jsem blízko porodu a otec mého dítěte mě týral nejen psychicky, ale i fyzicky,“ svěřila se v rozhovoru jedna z týraných žen. Tato kampaň se stala během chvíle velice populární a lidé ze všech koutů světa tak vyjadřují svoji podporu a nabízejí pomoc těm, kteří ukazují svoji označenou dlaň.

Související články

Další články