Vypadá to jako noční moře a na něm jeden silný maják strážící okolo projíždějící lodě. Ve skutečnosti se jedná o jednu z nejvíce zaostalých zemí, co se týče životního stylu, infrastruktury, ekonomiky a vzdělání.

Severní Korea, poslední bašta zuřivého komunismu, kterou ve svých prackách třímají rozežraní vůdci z klanu Kim, je naprosto izolovaným kusem země a vidět je to i z toho vesmíru. Zatímco vedlejší Jižní Korea září jak na prvního máje a ze Soulu se to blýská jedna radost, vedle mají tmu, že by se to i černá díra bála spolknout.

Snímky pořídila vesmírná stanice ISS, která se stala slavnou například tím, že na ní jednu dobu velel kanadský astronaut Chris Hadfield (53), který jako první člověk ve vesmíru nazpíval mimozemskou píseň, a to Space Oddity od Davida Bowieho. A taky zásoboval Zemi různými vtipnými videi, jako co se stane, když ve stavu beztíže vyždímáte hadr. A tak.

Ale zpět k téhle tmavé díře na povrchu planety Země. Severní Korea by měla být podle Kim Čong-una tak strašně tajná země, že nechce, aby byla vidět ani z vesmíru šmírovaná imperialistickým psem. To jistě propaganda vtlouká do hlavy těm nebožákům, co si ještě dnes musí svítit petrolejkou a sedět kolem ohniště jako neandrtálci. Že na to popravdě nejsou prostředky, protože Kim všechno zpronevěří, to nahlas samozřejmě neříká.