Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Co dnes dělá Tadeáš z Kouzel králů? Český Belmondo Martin Kraus se těší ze své rodiny

Martin Kraus na natáčení klipu Lucie Vondráčkové.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 6 fotografií
pohádka
Film Kouzla králů se postupně stává součástí tradičního vánočního pohádkového menu. Snímek Petra Zelenky vypráví o statečném mladíkovi, který má dost odvahy na to, aby vysvobodil princeznu Marianu z ohnivých plamenů a postavil se samotné královně ohně. Co dnes dělá hlavní hrdina, kterého si zahrál Martin Kraus (37)?

Divadelní a filmový herec Martin Kraus si své soukromí hlídá jako oko v hlavě, ale přeci vyplulo na povrch, že je z něj hrdý otec. S partnerkou Klárou má syna Filípka a dceru Andulku. Protože je jako umělec často dlouho mimo domov, našel způsob, jak mít své děti blízko sebe. Jejich křestní jména a data narození si nechal vyrýt na přívěsky, které nosí na krku.

Lidé si Martina Krause vepsali do paměti díky roli v seriálech Cesty domů, Svatby v Benátkách, Vyprávěj či pohádce Kouzla králů. Martin si v ní zahrál statečného mládence Tadeáše, kterému se podaří vysvobodit princeznu Marianu (Petra Tenorová), kterou královna ohně (Jitka Schneiderová) zaklela. Prolomení kletby královnu ohně rozzuří doběla, nejen že zápasí se svou sestrou, královnou vod (Simona Postlerová), ale nedaří se jí ani získat kouzelné rubínové srdce.

Natáčení Zelenkovy pohádky probíhalo na zámku Žleby, na hradě Kost a v Hoslovickém vodním mlýně. Ve filmu plném krásných písní bylo použito na 172 počítačových triků. Snímek plný čar a kouzel měl premiéru v roce 2008.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy