Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Co dnes dělá Magda z Kamaráda do deště? Beata Andraszewicz totálně překopala svůj život

Beata Andraszewicz: Co dnes dělá Magda z Kamaráda do deště?
Zdroj: Archiv Beata Andraszewicz, Filmové studio Barrandov, koláž eXtra
+ Další fotografie
NAROZENINY

Polská herečka Beata Andraszewicz se před lety blýskla v oblíbeném snímku Kamarád do deště. Zdálo se, že měla slušně našlápnuto, jenže od té doby filmová Magda už nikde nehrála. Co dnes dělá? A jak moc ji změnila těžká nemoc?

Polská herečka Beata Andraszewicz, která dnes slaví 60 let, se proslavila především v divadlech. Čeští diváci ji však znají z komedie Kamarád do deště, v níž ztvárnila fotografku Magdu, která ve filmu byla přítelkyní Sagvana Tofiho.

Beata Andraszewicz ve filmu Kamarád do deště

Režisér filmu Jaroslav Soukup Beatu objevil úplně náhodou, když procházel chodbou filmové akademie. Tehdy mu padla do oka, a tak ji pozval na konkurz. Diváci si herečku oblíbili, nikdy ale neslyšeli její hlas, protože v československé oblíbené komedii byla nadabovaná.

Potom se už ale na televizních obrazovkách neobjevila, jak v Česku, tak ani v Polsku. Podle dostupných informací se věnuje pedagogické činnosti, takže spojila své oblíbené divadlo se vzděláváním. Taky jezdila po světě jako instruktorka muzikálů.

Beata Andraszewicz dostala rakovinu

Beata Andraszewicz se stala i sboristkou kostelního sboru, pro který vytvořila několik náboženských děl. Polská herečka současně založila kočovné vzdělávací divadlo pro děti, taky koncertovala a nahrála CD s básněmi polského básníka.

Prošla si však i těžkými chvílemi, které jí připravila rakovina. Vypadalo to sice, že ji za pomoci chemoterapie a radioterapie porazila, jenže v roce 2017 se nemoc vrátila zpátky. Rakovina změnila herečku nejen po fyzické stránce, ale hlavně po té duševní, protože úplně překopala svoji životní prioritu.

Související články

Další články