Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Poznali byste v tomto muži s plnovousem malého Kolju? Dnes je z něho úspěšný manažer

Zdroj: csfd.cz / Facebook
+ Dalších 5 fotografií
Proměna
Snímek Zdeňka a Jana Svěrákových Kolja patří ke klenotům české kinematografie. Výkon malého Kolji všechny naprosto očaroval a film získal řadu ocenění včetně Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Hlavního dětského protagonistu si zamiloval každý, kdo tento film se smutným koncem viděl. Andrej Chalimon, jenž si Kolju před třiadvaceti lety zahrál, se dnes věnuje úplně něčemu jinému. Milý úsměv mu ale zůstal.

Dnes je Andreji Chalimonovi bezmála třicet let a je z něj úspěšný muž. V současnosti už ale nehraje. I když se zkoušel dostat na divadelní fakultu, osud mu rozdal karty jinak. V současné době se údajně věnuje obchodu a realitám.

Podle dostupných informací vystudoval vysokou školu, působí jako manažer v obchodu se švýcarskými hodinkami a vlastní několik nemovitostí v Moskvě, kde také bydlí. Dětská herecká hvězda si tedy podle všeho nežije špatně. Na prostředí filmu ale nezanevřel. Pravidelně jezdí do Česka na oslavy a výročí ruského filmu.

Během natáčení Kolji i nějaký čas po něm bydlel tehdy šestiletý Andrej s maminkou a sestrou v Praze a chodil tu i do školy. „Byl to úplně normální kluk, sláva mu vůbec nestoupla do hlavy. Děti mu říkaly Kolja a on si na to zvykl. Tenkrát jsme měli třídu v prvním patře a spolužáci z ostatních tříd se na něj chodili dívat. Nechávali si od něho podepisovat fotky i různé papírky, ale protože ještě neuměl moc psát latinkou, podepisoval se tiskacím KOLJA," zavzpomínala na Andreje jeho učitelka v jednom z rozhovorů.

Filmového Kolju byste poznali i dnes. Jeho známý kukuč a milý úsměv mu zůstaly, jen nosí tmavý plnovous. Na fotografie Andreje Chalimona alias Kolji se podívejte v naší galerii.

Související články

Další články