Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Týnuš Třešničková

Nejnovější kauzy

Co dělat, když je tchyně noční můrou? 3 kroky a budete vycházet na jedničku!

Stává se tchyně vaší noční můrou?
+ Další 3 fotografie
Tchyně a snacha, tak to je snad nekonečný boj. Málokdy si tyto dvě ženy sednou a stanou se parťačkami, většinou jde o boj na život a na smrt. Máme pro vás pár rad, které tento boj zmírní.

Je nepsané pravidlo, že maminky mužů jsou mnohem horší tchyně než maminky žen. Proč tomu tak je, se můžeme jen domnívat. Asi se jim chlapeček hůř přenechává v péči přítelkyně a samy se stále snaží hrát v chlapcově životě číslo jedna. Tuto bezmeznou až dusící lásku mamky holek prostě nemají. Pokud je váš partner ještě k tomu nejmladší syn, stává se z vaší tchyně opravdová tyranka. Jak ovšem tento boj o vlastnictví muže zmírnit nebo urovnat? Máme pro vás pár tipů.

1. Ujasněte si své role

Přestaňte bojovat a radši si obě uvědomte, jakou roli v životě muže hrajete. Matku má jen jednu, a tak je nesmyslné a nepřirozené jí tuto roli násilím brát. Buďte tedy umírněná v komentářích na její osobu a prostě ji respektujte. Naprosto opusťte tento boj a přestaňte péči tchyně o syna řešit, je to jen na muži, kam svou matku nechá zajít. Naopak vy jste v roli životní partnerky, přítelkyně nebo dokonce manželky. Právě vy tvoříte muži nejbližší rodinu a staráte se o její fungování. Proto o všem s partnerem komunikujte a najděte společné řešení, jak tchyni ustát. Buďte ovšem jemná a mějte stále na paměti, že ta vámi neoblíbená blbka je jeho matka, a tak je dobré najít přijatelnou cestu.

2. Nedělejte zbytečné seky

Zaseknout se a stát neustále v ringu prostě není řešení. Dostáváte tím pod tlak především svého partnera, který za to, jakou má matku, nemůže. Pokud jste s tchyní opravdu jak voda a oheň, není nutné nutit se do nějakého přátelství, stačí najít společnou řeč, abyste mohli komunikovat na normální úrovni. Vyhýbejte se rodinným sešlostem a akcím, které tchyně pořádá, a pokud je slušností se návštěvy zúčastnit, pouštějte její slova jedním uchem dovnitř a druhým ven. Jste na jejím území, a tak nevyvolávejte paniku.

3. Stanovte si jasná pravidla

Tchyně se moc ráda vměšuje do věcí, do kterých jí nic není. Snaží se vám radit s partnerstvím, mateřstvím, prostě se vším. Přijímejte její rady a pochopte, že jí jde o to vám pomoct. Pokud je těchto rádoby pomocných rad už dost, nebojte se o tom promluvit. Vždy s tchyní komunikujte na slušné úrovni, ovšem jste dospělou osobou, a tak jí můžete říct, co vám vadí a co se vám nelíbí. Pokud si mezi sebou nastavíte jasné mantinely, bude po problémech.

Je to skutečně celoživotní škola, a čím déle budete s tchyní bojovat, tím víc bude boj vyčerpávající. Existují tisíce příkladů, kdy se ze snachy a tchyně staly kamarádky a vše skvěle fungovalo. Snažte se udělat alespoň radost svému partnerovi a vztahy s tchyní uklidnit. Drahá maminka by měla pochopit, že její dokonalý syn by přece s žádnou krávou nežil!

Mohlo by vás zajímat

Další články