Je nepsané pravidlo, že maminky mužů jsou mnohem horší tchyně než maminky žen. Proč tomu tak je, se můžeme jen domnívat. Asi se jim chlapeček hůř přenechává v péči přítelkyně a samy se stále snaží hrát v chlapcově životě číslo jedna. Tuto bezmeznou až dusící lásku mamky holek prostě nemají. Pokud je váš partner ještě k tomu nejmladší syn, stává se z vaší tchyně opravdová tyranka. Jak ovšem tento boj o vlastnictví muže zmírnit nebo urovnat? Máme pro vás pár tipů.

1. Ujasněte si své role

Přestaňte bojovat a radši si obě uvědomte, jakou roli v životě muže hrajete. Matku má jen jednu, a tak je nesmyslné a nepřirozené jí tuto roli násilím brát. Buďte tedy umírněná v komentářích na její osobu a prostě ji respektujte. Naprosto opusťte tento boj a přestaňte péči tchyně o syna řešit, je to jen na muži, kam svou matku nechá zajít. Naopak vy jste v roli životní partnerky, přítelkyně nebo dokonce manželky. Právě vy tvoříte muži nejbližší rodinu a staráte se o její fungování. Proto o všem s partnerem komunikujte a najděte společné řešení, jak tchyni ustát. Buďte ovšem jemná a mějte stále na paměti, že ta vámi neoblíbená blbka je jeho matka, a tak je dobré najít přijatelnou cestu.

2. Nedělejte zbytečné seky

Zaseknout se a stát neustále v ringu prostě není řešení. Dostáváte tím pod tlak především svého partnera, který za to, jakou má matku, nemůže. Pokud jste s tchyní opravdu jak voda a oheň, není nutné nutit se do nějakého přátelství, stačí najít společnou řeč, abyste mohli komunikovat na normální úrovni. Vyhýbejte se rodinným sešlostem a akcím, které tchyně pořádá, a pokud je slušností se návštěvy zúčastnit, pouštějte její slova jedním uchem dovnitř a druhým ven. Jste na jejím území, a tak nevyvolávejte paniku.

3. Stanovte si jasná pravidla

Tchyně se moc ráda vměšuje do věcí, do kterých jí nic není. Snaží se vám radit s partnerstvím, mateřstvím, prostě se vším. Přijímejte její rady a pochopte, že jí jde o to vám pomoct. Pokud je těchto rádoby pomocných rad už dost, nebojte se o tom promluvit. Vždy s tchyní komunikujte na slušné úrovni, ovšem jste dospělou osobou, a tak jí můžete říct, co vám vadí a co se vám nelíbí. Pokud si mezi sebou nastavíte jasné mantinely, bude po problémech.

Je to skutečně celoživotní škola, a čím déle budete s tchyní bojovat, tím víc bude boj vyčerpávající. Existují tisíce příkladů, kdy se ze snachy a tchyně staly kamarádky a vše skvěle fungovalo. Snažte se udělat alespoň radost svému partnerovi a vztahy s tchyní uklidnit. Drahá maminka by měla pochopit, že její dokonalý syn by přece s žádnou krávou nežil!