Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Co dělaly hvězdy seriálu od poslední klapky? Kultovní Přátelé slaví 25 let

+ Dalších 10 fotografií
výročí
Seriál Přátelé patří mezi nejoblíbenější televizní seriály už 25 let a ani přibývající roky od poslední klapky mu neubírají na popularitě. I když mají za sebou hlavní protagonisté několik jiných filmových či seriálových rolí, už navždycky budou mít nálepku se jménem svého hrdiny právě ze seriálu Přátelé. Co tedy Ross, Monica, Chandler, Rachel, Phoebe a Joey dělali po skončení seriálu?

Jennifer Aniston (Rachel Green)

Představitelka Rachel Green se velmi rychle zařadila k nejobsazovanějším herečkám v Hollywoodu. Jennifer Aniston (50) sice začínala jako fotomodelka, díky seriálu Přátele se ale vyšvihla hodně vysoko. Z celé šestice je nejslavnější. Až na pár výjimek ji režiséři obsazovali do romantických komedií. Vidět jsme ji mohli například ve filmech Millerovi na tripu, Zkus mě rozesmát, Šéfové na zabití, Co je šeptem či Rozchod.

Courteney Cox (Monica Geller)

Pro Courteney Cox (55) byla postava Moniky přelomovou záležitostí. Díky ní se následně objevila v mnoha dalších menších rolích. Hrála dokonce i v hororech – v sérii Vřískot si zahrála novinářku. Zajímavým počinem je i její režisérský debut Just Before I Go.

Matthew Perry (Chandler Bing)

Zahrát si Chandlera Binga bylo pro Matthewa Perryho (49) skvělým rozhodnutím. Souběžně s Přáteli stihl natočit romantickou komedii Jen blázni spěchají a dva díly filmu s Brucem Willisem Můj soused zabiják. Během Přátel také absolvoval protialkoholní léčbu. Později se objevil i v dalších seriálech, například Studio 60 či Dobrá manželka.

Matt LeBlanc (Joey Tribbiani)

Trochu natvrdlý, ale vždy oddaný kamarád Joey Tribbiani a spolu s ním i jeho představitel pokračovali po skončení Přátel v seriálu Joey. Později se Matt LeBlanc (52) objevil ve filmech Charlieho andílci, Komando v sukních nebo seriálech Epizody a Web Therapy. Ve volném čase se Matt věnuje motorkám a svým třem psům.

Lisa Kudrow (Phoebe Bufet)

Věčně bláznivou Lisu Kudrow (56) si s Phoebe podle představitelky lidé pořád spojují. Přitom se po natáčení Přátel stala jednou z nejzářivějších hvězd NBC. Objevila se ve filmech Dr. Dolittle 2 či P.S. Miluji Tě a v seriálu Město žen.

David Schwimmer (Ross Geller)

Představitel paleontologa Rosse Gellera byl úplně první, koho do Přátel tvůrci obsadili. Role Rosse byla pro Davida (52) největším počinem. Objevil se však i ve filmu Bratrstvo neohrožených či Pretenders. Nejvíc se věnuje dabingu, hlas propůjčil například i žirafě Melmanovi v animovaném filmu Madagaskar.

Mohlo by vás zajímat

Další články