Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Co Dara s Rytmusem schvátí, už Vojta Dyk nenavrátí? Boj o záchranu soutěže The Voice!

Zdroj: Koláž eXtra.cz/archiv TV Nova
+ Další 3 fotografie
GLOSA
Pamatujete ještě na první díl Hlasu Česko Slovenska, který Nova promovala jako soutěž, v níž vůbec nejde o vzhled, ale o to, jak kdo božsky zpívá? V roce 2012 už byli lidé unaveni SuperStar a neustálým řešením vizáže mladých zpěváků a zpěvaček, takže se na nový formát všichni těšili. Marně.

Do poroty Hlasu totiž nastoupila Dara Rolins (45) a její tehdejší partner Rytmus (41). První kola byla ještě v pohodě. Základní výběr totiž probíhá tak, že rozhodci sedí zády k soutěžícím, ti se hudebně vyjádří, a když se někomu líbí, dostanou zelenou k dalšímu postupu.

Jenže jak soutěž postupovala, přišlo zklamání. Dara s Rytmusem totiž nastavili směr, že image přece jenom tvoří důležitou součást showbyznysu, a tak se stalo, že dál poslali dnes již neznámého plešounka, i když proti němu stál asi stokrát lepší zpěvák. Jenže neměl tak boží styling.

Nic nechápali

Ono se vlastně nepochopení formátu tehdejší slovenskou dvojicí ukázalo i na úplném začátku. Když už náhodou pustili někoho dál, kdo zpíval jak bůh a vypadal jako hastroš nebo měl nějaký ten metrák nadváhy, vůbec neskrývali zklamání.

Paměť samozřejmě může klamat, je zrádná, ale tak přesně si dnes již rozešlou dvojici z Hlasu pamatuju. Jakmile se objevilo pár podobných úletů, znechuceně jsem přestal pořad sledovat a už se nevrátil ani k druhé řadě, která šla v televizi o dva roky později.

A to jsem tehdy bydlel od studia blízko coby televizním ovladačem dohodil a jako škrabal bych se dovnitř dostal. Jenže ti dva ve mně vytvořili k českému pojetí slavného pořadu averzi.

Šance na reparát

Nova se patrně chce nyní od tehdejší verze oprostit, a tak ohlásila soutěž tentokrát pod originálním názvem. Jestli v porotě budou další tydýtové, kteří nebudou respektovat, o čem to celé je, to se teprve uvidí.

První odtajněné jméno Vojty Dyka ale dává jakousi naději, že to televize myslí vážně. Ať si totiž myslíte o partneru Tatiany Vilhelmové (40) cokoli, muzikant je to prvotřídní, takže se dá čekat, že nebude řešit blbosti, ale to, co řešit má. A to je zpěv.

Už se začínám pomalu těšit. Snad mě na Nově nezklamou…

Související články

Další články