1. Nahota za všech okolností

Randal Kleiser chtěl, aby film působil co nejvíc naturalisticky. A tak požadoval, aby byli oba herci nazí CELOU DOBU! Jenomže to nešlo. Hlavně kvůli tomu, že Brooke Shields bylo tehdy pouhých 14 let a americké zákony takové záběry nedovolovaly.

2. Čí to byla prsa?

V Modré laguně nakonec mladičká Emmelina porodí a na některých záběrech jsou před kojením vidět prsa. Ale čí byla? Dublérky, která byla původně najata k trénování delfínů. Když se zjistilo, že mají podobné postavy, tak ji tvůrci rovnou nechali natočit i lechtivější scény.

3. Vlasy věčně na prsou

Protože Brooke nemohla ukázat prsa, ale zároveň nemohla na pustém ostrově nosit podprsenku, museli být tvůrci hodně kreativní. Nakonec to vyřešili svérázně. Brooke její dlouhé vlasy k hrudníku jednoduše přilepili, aby nic nemohlo vyklouznout.

4. Andílek Richard? Ale kdepak!

Pamatujete si, že má herec Christopher Atkins, který ztvárnil mladého Richarda, na všech záběrech krásně kudrnaté vlasy? Ve filmu vypadá jako andílek! Další lež. Maskéři mu museli pořád vlasy kulmovat, aby vypadal jako romantický hrdina. Jinak měl herec vlasy rovné.

5. Lež na diváky

Richard měl být mužný hrdina, zatímco Emmelina drobná kráska po jeho boku. Jenomže tehdy byla Brooke vysoká 178 cm a hravě zastínila Christophera, který má pouze 168 cm. A tak musela Brooke chodit v příkopech vykopaných na pláži, aby vypadala menší. Rok po natáčení měla Brooke už 183 cm, což Christopher komentoval se smíchem tak, že vedle něj snad stojí socha Svobody.

A chcete vidět, jak hvězdy Modré laguny vypadají dnes? Klikněte ZDE!