Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Co čeká novorozeného syna Kate a Williama? eXtra.cz to ví! Zde je 5 povolání, kterým se princátko bude nejpíš věnovat

Kate Middleton a princ William se jako vévoda a vévodkyně z Cambridge
dočkali svého prvního potomka.
+ Dalších 16 fotografií

Po královské svatbě je tohle nejočekávanější událost v královské rodině. Vévodkyně Kate porodila své první dítě a Jeho Výsost princ z Cambridge bude odteď pod permanentním drobnohledem veřejnosti. Všichni čekají, co z něj vyroste a jakým směrem se vydá od novorozeněte se stříbrnou lžičkou v ústech až po následníka trůnu, jakže tuto funkci má (téměř) jistou.

1. Armáda

Všichni v britské královské rodině mají za sebou vojenskou minulost. A to i královna Alžběta (87) a její sestra Margaret (†72). Za války musely nastoupit jako mladé dívky do služby a Alžběta pracovala jako technička u armádních vozidel. Vojákem je její manžel, princ Phillip, vojáky jsou synové Andrew, Edward, Charles, vnuk William a hlavně Harry, který kariéru v armádě bere doslova za svoje poslání. Natajňačku se zúčastnil bojů v Afghánistánu a jako pilot bojových vrtulníků Apache má na svědomí i lidské životy ze strany Talibánu. Novorozeného prince čeká nejspíš stejná kariéra. Vojenskou službou si musí povinně projít všichni, ale jen Harry se tomu opravdu obětoval. Možná právě proto, že na něj trůn nečeká.

2. Charita

Pokud princátko zdědí vlohy po své zemřelé babičce Lady Dianě (†36), má se svět na co těšit a snad se v něm bude žít lépe. Matka princů Williama a Harryho, nešťastná v manželství s korunním princem Charlesem, se našla právě v pomoci druhým. A nikdo nemůže říct ani slovo, že pouze jako pozérka. Diana odvedla obrovský kus práce a zasadila se hlavně v boji o AIDS a hlasitě upozorňovala na problém nášlapných min, které zbyly po občanských válkách v afrických zemích. Její dobrotivé srdce zdědil hlavně mladší princ Harry (28), který pokračuje v jejích stopách. Vlastníma rukama postavil třeba školu v africkém Lesothu, nezištně pomáhá svým kamarádům ve zbrani nebo odvádí obrovské částky (tajně) na země postižené katastrofami.

3. Jezdectví

Modrá krev znamená dostihy v Ascotu. Každý si pod nimi ale okamžitě vybaví přehlídku klobouků, nikoliv přehlídku krásných zvířat. Královská rodina už z principu koně miluje a nejvášnivější vyznavačkou je vnučka královny Alžběty, Zara Phillips (32). O té se říká, že plnokrevníky miluje více než lidi. Dlouho se tomu věřilo, ale nakonec se naštěstí vdala za bývalého kapitána ragbyového týmu a nyní také čeká dítě. Británii reprezentovala na posledních LOH v Londýně v drezúře koní, její babička a prababička, královna Alžběta a královna matka, milovaly dostihy. William, Charles a Harry jsou navíc milovníky póla. Geny nezapřete.

4. Skandály

Zřejmě nejvděčnější „povolání“ členů královských rodin. Zatímco bláznivý Harry své skandály vyvažuje službou a charitou, po celém světě se najde více lidí s modrou krví, co plní stránky bulvárních novin. Jednu dobu to hojně táhla monacká princezna Stephanie (48), sestra vládnoucího prince Alberta. Zpívala, tančila, je matkou tří dětí, z nichž u jednoho je otec neznámý a u dvou je to její bodyguard, dvakrát rozvedená, nespočet milenců včetně hollywoodských hvězd. Jako dítě seděla v autě s matkou Grace Kelly, která se v něm zabila. Další na seznamu je švédská korunní princezna Viktorie (35), která celý život bojovala s bulimií a tisk jí dal pokoj až poté, co to přiznala. Královský potomek by ale mohl zdědit zpupnost Lady Diany a tvrdohlavost své pratety Sarah Ferguson zvané Fergie. Ta byla ženou prince Andrewa a co do počtu skandálů dalece překonala hádky Diany a královny Alžběty. Vévodkyně Kate má navíc ve své rodině striptérku Katrinu Darling, která hojně využívá toho, že je spřízněna s královskou rodinou.

5. (Ne)Jistota na trůně

Po Alžbětě nastoupí na trůn Charles, po něm princ William a po něm jeho syn. A čeká ho doživotní služba státu, a že to nebude nic příjemného, dokazuje Alžbětin příběh. Ta slaví 60 let na trůně, 60 let dodržování dvorního přísného protokolu, 60 let života bez skandálu, 60 let obrazu ledové ikony. Věčné hádky s Dianou. Věčná přísnost, tvrdost a pevná ruka nad svým Commonwealthem. Jenže nemůžete řídit cirkus a zároveň být jeho klaunem. Ovšem v době republik je i tak modrá krev povoláním nejistým, stačí jen, aby si rozené princátko zadělalo na velký skandál a bude muset abdikovat tak jako král Edward VIII., který musel uvolnit své místo mladšímu koktavému bratrovi Jiřímu VI., otci Alžběty. Tehdy k tomu stačil románek s rozvedenou Američankou Wallis Simpson, nyní by to nejspíš musely být nahé fotky v Leu. A pořád je tu navíc hlas lidu, který když si něco žádá, dokáže velké změny.

Mohlo by vás zajímat

Další články