Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Čo bolo, to bolo: Některé hvězdy snímku Černí baroni už nejsou mezi námi

Zdroj: Česká televize
+ Dalších 8 fotografií
vzpomínka
Černí baroni jsou komedie natočená podle Miloslava Švandrlíka. Diváky dovede přesvědčit o tom, že i na chmurné stránky naší historie je možné se dívat s nadhledem a humorem. Zřejmě právě proto se snímek těší takové oblibě. Je ale jasné, že 30 let od natočení museli někteří z nejlepších herců odejít do filmového nebe. Pamatujete si na další herecké velikány vyjma Pavla Landovského z této skvělé komedie, kteří už opustili tento svět?

Je nad slunce jasné, že stárnutí člověk nezastaví a nikdo se nevyhne ani smrti. Hlavní osazenstvo kultovního snímku Černí baroni už dávno odešlo do filmového nebe. Ať šlo o majora, nebo vojína, legendy si můžete připomenout s námi.

Pavel Landovský alias major Terazky

Geniální herec se objevil ve třetím pokračování Bastardů a pro humor byl pro hlavní roli v Černých baronech jasnou volbou. Za svou dlouholetou kariéru si zahrál v nespočtu snímků a seriálů, naposledy zazářil po boku Zdeňka Svěráka ve filmu Vratné lahve. Zemřel roku 2014 v 78 letech.

Bronislav Poloczek alias kapitán Ořech

Stejně jako Pavel LandovskýBronislav Poloczek se za svou dlouholetou kariéru objevil v bezpočtu filmů, seriálů i divadelních her. Diváci si ho oblíbili v nováckém sitcomu Hospoda. Jeho posledním snímkem byla Saxána a Lexikon kouzel v roce 2011, o rok později herec zemřel.

Boris Rösner alias vojín Macháček

Boris Rösner se v prvním snímku objevil už v roce 1972, tehdy mu bylo pouhých 21 let. Za svou kariéru si stihl i díky charakteristickému hlasu získat velkou řadu fanoušků. Děti si ho pamatují jako potápěče a vědce Andreadise z komedií o modré a zelené chobotničce. V roce 2006 herec v pouhých 55 letech podlehl zákeřné rakovině.

Milan Sandhaus alias mistr v lomu Francl

Ačkoliv Sandhaus nebyl tak známým a populárním hercem jako výše zmínění, diváci si ho pamatují především ze seriálu 30 případů majora Zemana. Herectví bylo jeho největší vášní, od které ho oddělila ošklivá choroba, které v roce 1998 krátce po svých 71. narozeninách podlehl.

Další tři hvězdy Černých baronů si můžete připomenout v naší galerii.

Související články

Další články