Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

CNN Prima News rozdělila Česko: Školní kroužek plný trapnosti, tvrdí část diváků. Další jsou nadšení

Klára Doležalová a Karel Voříšek
Zdroj: reprofoto FTV Prima
+ Dalších 6 fotografií
zamyšlení
Nová zpravodajská stanice CNN Prima News je na světě a sociální sítě se už plní ohlasy. Jak už to tak v podobných případech bývá, většina je velice negativních. Někteří kritici předpovídají primácké CNN velmi brzký konec. Kritiky se dočkal i moderátor ranního bloku Libor Bouček.

Školní kroužek

„Oproti ČT24 mi ta stanice přijde jako školní kroužek, zatím za ČT24 ani smrad nemůžete čuchat,“ myslí si Lubomír. „Větší množství trapnosti jsem v životě neviděl. Nesnažte se už probůh být tak světoví,“ píše bez podrobností Lukáš.

Jiní zase narážejí na to, že podle předpokladů se česká odnož původní americké CNN chová prý levicově a protivládně. Zkrátka jestliže zpravodajství nevysílá přesně podle jejich vidění světa, je to podle kritiků prakticky „fake news“.

Neobjektivita

„CNN Prima News: po startu velké zklamání. V neobjektivitě a manipulaci tady máme béčko ČT24,“ domnívá se Konga Tas. „Lži, manipulace, proamerické vymývání mozků, podprahové manipulativní zprávy vytržené z kontextu... Další médium v ČR jde touto cestou. Smutné…,“ vyjádřil svůj názor zase Marek.

„Zpravodajství je kritické k vládě, k prezidentu, možná pochválí Havla, možná nebude proruské... To je zklamání pro do té doby spokojené diváky Primy, že?“ rýpl si do Marka naopak Ivo.

Čtěte také: Eva Perkausová na CNN. Co tam bude dělat?

Chvála

Objevily se samozřejmě ale i pochvalné názory.

„Za mě je CNN Prima News super, sice se občas budu koukat na zprávy na České televizi, ale tohle je super,“ chválí naopak novou stanici Freddy.

Osobní útoky

„Koukám, že Prima CNN vybírá reportéry v psychiatrických léčebnách (Markéta Dobiášová, dřív Reportéři ČT). Nedělám si iluze o aktivistické CNN, šířící cílené dezinformace po celém světě, ale takovou reportérku by nemohla zaměstnat ani redakce regionálního plátku,“ zlobí se Radek na redaktorku stanice, která je v USA častým terčem Donalda Trumpa

„Obrovské rozčarování a zklamání! Další protivládní vysílání! Těšil jsem se na objektivitu a Prima se zařadila po boku ČT a Barrandova,“ rozohnil se Tomáš. Dlužno podotknout, že naopak ti, kteří dřív Primě vyčítali tendenční protiuprchlické zpravodajství, často nešetří překvapením a pochvalnými komentáři, že takové informování včetně kritiky premiéra nečekali.

Čtěte také: Tvrdík odmítl grilování od české CNN

Příšerný Bouček?

„Obávám se, že CNN Prima News může konkurovat tak leda zprávám z České sody,“ je přesvědčená zase Lucie.

Odsudků se dočkal i Libor Bouček (39). „Tak tohle je fakt bizarní trapas. Možná jako parodie na CNN by to mohlo být dobrý. Ten Bouček, to je něco příšernýho. Když zavřu oči, připadám si, jako když mluví na poslední jízdě na kolotoči,“ kritizuje Atlet Znera.

A co vy? Pustili jste si novou stanici? Líbí se vám, budete ji sledovat, nebo radši dáte přednost něčemu úplně jinému?

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy