Organizace OZ FRBUL dostala urgentní hlášení o vyhozené fence v žalostném stavu. Paní Gabriela, jedna z členek organizace, neváhala ani vteřinu, okamžitě se vydala pomoct zuboženému stvoření, a jak sama říká, to, co uviděla, ji neskutečně šokovalo, a to už viděla desítky týraných psů.

Otřesný zápach a špína nebyly to nejhorší, zdevastovaná fenka neměla skoro žádnou srst a absolutně nereagovala na dění kolem sebe. Bylo znát, že zvíře už dávno rezignovalo a čeká jen na smrt. Vyhublá fenka měla obří bříško, z kterého vytékal hnis a krev. Tento stav musel být dlouhodobý, jelikož zadní nožičky měla ulepené a špinavé právě od hnisu.

Paní Gabriela z organizace OZ FRBUL neváhala ani vteřinu a doufala jen, že toto zubožené zvíře cestu na veterinární kliniku přežije! Sono ukázalo dlouhodobou pyometru (zánět dělohy) v otřesné fázi. Fenka, která dostala jméno Dorka, musela okamžitě na operaci. Zvětšená děloha se zápalem cysty a břišní dutina plná tuku, to byl jen zlomek všech problémů!

Podle slov odborníka byla Dorka extrémně krmena hormony na zvýšení počtu vrhů. Fenka byla celý život používaná jenom jako stroj na štěňata. Když měla Dorka naposled rodit, její bývalý majitel, nebo spíše množitel, ji doma rozřízl a zjistil, že žádná štěňata nemá, poté ji podomácku zašil a vykopl na ulici napospas osudu.

Dorka podstoupila několik operací a zatím statečně bojuje. Má obrovský strach z lidí a běžných věcí, jako je tráva venku nebo jen projít z jedné místnosti do druhé. Pomalu se ale učí a překonává samu sebe a už poznala kouzlo dobrého jídla a pelíšku v dočasné péči, ve které se teď nachází.

Čeká ji ještě několik vyšetření a poté se může tahle psí dáma odebrat do skutečného domova, který pro ni bude plnohodnotným domovem už navždy. Organizace OZ FRBUL pro ni bude v nejbližších dnech hledat milující rodinu.