Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Členové Mandrage na tenkém ledě: Náhlý konec připravil o práci 12 lidí, přiznal basák kapely

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
démoni
Začátkem února členové Mandrage pomyslně pochovali svou kapelu posledním koncertem, kterým se rozloučili s fanoušky. Důvodem náhlého konce jsou dlouhodobé problémy frontmana Víti Starého (31), který svým kolegům na poslední chvíli oznámil, že plány na únorové turné ruší. Baskytarista Michal Faitl (33) televizi Nova prozradil, že konec skupiny připravil o práci hned několik lidí. Co mají nyní v plánu?

Po oznámení konce Mandrage, který přišel poté, co vyšlo najevo, že frontman skupiny Vít Starý dlouhodobě bojuje s démony, začala spousta fanoušků smutnit. Někteří v komentářích na sociálních sítích bojovali o to, aby kapela pokračovala v činnosti a problémového zpěváka nahradila. To ale členové nechtějí. „Spíš se přikláníme k názoru, že je konec. Nikdy neříkej nikdy, ale to, že bychom jeli s někým jiným jako se zpěvákem, tak to je nejmenší pravděpodobnost,“ prozradil Nově Michal Faitl.

Jakkoliv byl konec náhlý a rychlý, podle Faitla přišel včas. „Za mě jsme vydali asi nejlepší desku vůbec. Strašně jsem se těšil, že ji budeme hrát… Ale asi je to lepší než to dojíždět někde pro šedesát ožralých lidí, plahočit se a dělat ze sebe kašpara. Tak si myslím, že jsme asi skončili na vrcholku,“ vysvětlil baskytarista.

Posledním koncertem nepřišli o živobytí jen členové kapely, ale i několik dalších lidí. „Já si myslím, že to je pro všechny stejně bezvýchodná situace. Je to dvanáct lidí bez práce jako lusknutím prstů. Protože kapela je pět lidí, manažerka a pak máme crew kolem sebe. Což jsou lidé, kteří s námi jezdí léta letoucí, ať už jsou to zvukaři, technici, osvětlovači,“ uvedl Michal Faitl.

Plány do budoucna

Konec Mandrage je nepochybně smutnou záležitostí nejen pro fanoušky, velmi zarmoutil hlavně samotné členy. Ti ale nesmí žít minulostí, někteří z nich se už starají o rodiny a musí vydělávat. Michal Faitl prozradil, jaké jsou jejich plány. „Já si myslím, že trochu budeme dělat prd. Tím, že jsme s tím takhle nepočítali… Vlastně ještě to vypadalo, že pojedeme celé léto, že bude festivalová sezona. Koncerty se bukují rok dopředu, tak tento rok si myslím, že nebudeme moc hudebně činní. Leda že by někdo akutně potřeboval ne moc dobrého basáka,“ zasmál se Faitl.

Pepa má tetovací salon. Na podzim ho založil a vypadá, že ho to baví a i se mu tam daří. Matyáš je strašně šikovný v projekcích, dnes dělá projekce několika kapelám, největších v České republice… Franta říkal, že půjde pracovat, tak jsem na něj zvědavý. Já mám firmu, kde vyrábím hlavolamy pro psy. Doposavad to byla legrace a teď už to budu muset brát vážně,“ dodal pro televizi Nova.

Související články

Další články