Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Členové Islámského státu zabíjeli ve Francii. Muži odřízli hlavu a přibili ji na vrata u Lyonu!

Radikálové jsou v Evropě.
Zdroj: Profimedia.cz / YouTube.com
+ Další fotografie
Bylo otázkou času, kdy se tak stane. Kdy členové Islámského státu začnou odřezávat hlavy lidem ve Evropě. Ten den je tu. V pátek 26. 6. radikální džihádisté uřízli hlavu muži ve městě Saint-Quentin-Fallavier poblíž Lyonu a přibili ji na dveře. Na místě vraždy teroristé vyvěsili černou vlajku Islámského státu.

K vraždě došlo v jedné z místních továren, která patří americké společnosti. Nikdo neví, kolik je útočníků. Není ani jasné, kolik je obětí na životech. Situace na místě je nepřehledná.

Teroristé u továrny Air Products odpálili nálož, pak se dostali dovnitř. V továrně byly nádoby s plynem. Džihádisté do nich najížděli a plyn vybuchoval.

Uvnitř továrny leželo lidské tělo bez hlavy. Policisté pak hlavu našli přibitou na vratech. Vedle byly napsány arabské nápisy.

Podle deníku Le Dauphiné Libéré je útočníkovi kolem 30 let a byl bezpečnostním složkám známý již z minulosti.

Na místě útoku byla vztyčena černa vlajka Islámského státu.

Na místě zasahují policisté a několik sanitek. Zraněných v objektu je prý asi 6.

„Právě jsem opustil jednání Evropské rady, které začalo prakticky v tomtéž okamžiku, když jsme se dozvěděli o atentátu. Tento atentát byl spáchán jednotlivcem. Možná ho doprovázel ještě druhý komplic. Tento člověk zaútočil na střeženou továrnu. Zaútočil plynovými lahvemi s jasným cílem – vyvolat výbuch. Jedná se jasně o teroristický útok. Nalezli jsme na místě jednu mrtvolu s uťatou hlavou. V okamžiku, kdy k vám hovořím, můžeme konstatovat, že je jeden mrtvý a jeden zraněný. Podezřelý ze spáchání terorismu byl již zatčen a byla určena jeho totožnost. Musím chránit francouzské občany, musíme odhalit pravdu, musíme bojovat proti skupinám nebo jednotlivcům, kteří jsou zodpovědní za tyto činy,“ uvedl na mimořádné tiskové konferenci prezident Francois Hollande.

Co o útoku aktuálně víme?

*podle místního deníku La Dauphine je na místě více obětí

*pachatelé, kteří zabíjeli v americké společnosti Air Products, měli být dva

*na místě zasahuje antiteroristická jednotka

*jeden podezřelý byl už zatčen, druhý byl údajně zastřelen

*na místě je několik zraněných lidí

*policisté už znají totožnost zatčeného teroristy

Informace aktualizujeme a připravujeme podrobnosti.

Související články

Další články