Člen liberecké KDU-ČSL schvaloval smrt imigrantů. Čeká ho vyloučení z partaje?
O tom, že Facebook může nejen rozbíjet vztahy, ale také pracně budovanou politickou kariéru, se nyní přesvědčil i lidovec Daniel Kalenda.
Jeho agresivní rasistická rétorika by si však nezadala ani s mluvou nacistů.
Předseda místní organizace liberecké KDU-ČSL se totiž očividně zaradoval ze smrti 71 uprchlíků z přeplněného nákladního vozu, ve kterém byly mrtvoly včetně novorozenců nalezené na rakouské dálnici.
Kalenda se svém statusu plném nenávisti, xenofobie i populismu nestydí za to, že by ho mnohem více zasáhlo, "když vrcholná sportovkyně utrpí fatální úraz při tréninku a nikdy už nebude chodit. To je lidská tragédie, toho lituju a hledám i možnost, jak jí pomoci. Ale pro těch 71 mrtvých neuroním slzu... Ani omylem!"
Jeho krvežíznivá rétorika mezi tím pobouřila nejen jeho voliče, ale i samotné špičky KDU-ČSL v čele s předsedou Pavlem Bělobrádkem. Ten se od jeho výroků okamžitě distancoval.
Kalenda navíc po kritice rezignoval na funkci člena celostátní revizní komise a údajně se též jedná o jeho vyloučení ze strany. Příspěvky se sice rozhodl smazat, ale jeho pracně budovaná kariéra pověsti slušného politika je rázem fuč.
Kalendův zkrat ovšem potěšil alespoň spoluvládní hnutí ANO, neboť právě Bělobrádek v týdnu ostře kritizoval jejich předsedu Babiše za populistické výroky k aktuální migrační otázce.
Reakce na sebe také nenechala dlouho čekat a postaral se o ni europoslanec Pavel Telička: "Když Kalendu čtu podruhé, tak si myslím, že je zralý na vyšetřování. Ne lékařské, ale policejní."
Kalendova mise se snem o "bílé Evropě" tedy skončila ještě mnohem dřív, než se o ni sám lidovec pokusil. Zda byl v době psaní statusu střízlivý, nebo opilý, je vlastně jedno. Tohle každopádně do slušné společnosti nepatří.