Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Cizinec brutálně napadl cestující v pražském metru! Policie hledá svědky události

Násilník zmlátil dva cestující na metru B.
Zdroj: Policie ČR, koláž eXtra.cz
Brutální útok

Na lince B v pražském metru v neděli kolem páté hodiny odpoledne napadl třicetiletý cizinec dva cestující a způsobil jim velmi těžká zranění. Nakonec násilníka zpacifikoval až náhodný kolemjdoucí ve stanici Černý most. Policie nyní hledá svědky útoku.

Incident se stal v neděli 4. července po 17:00 hodině. „Policisté zjistili, že k brutálnímu útoku mělo dojít již během jízdy ze stanice metra Anděl a vyvrcholilo na nástupišti metra Černý Most,” sdělila mluvčí policistů Violeta Siřišťová.

Policie zveřejnila na webu kamerový záznam, který zachycuje právě poslední část napadení ve stanici metra na Černém Mostě. Na něm je vidět, jak z metra vychází muž v bílém tričku a tmavých kraťasech, kterého drží za tričko muž, a žena. Muž v bílém tričku se uvolní a následně běží k ženě, kterou srazí na zem. Druhý muž poté přiběhne k útočníkovi, který ale muže několika ranami pěstí srazí na zem a potom do něj opakovaně kope. Útočníka následně od ležícího muže odstrčí dva kolemjdoucí.

Muž byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví

„Podezřelého na místě zadržel pohotový kolemjdoucí, který ho na místě držel do příjezdu policistů. Ostatní svědci pak poskytovali první pomoc zraněným,” uvedla mluvčí policie. „Poškozená žena a muž utrpěli velmi vážná zranění, která si vyžádala hospitalizaci,” doplnila. Útočník, který je podle mluvčí cizinec, skončil ve vazbě. Byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví, za což mu hrozí až deset let vězení.

Na záznamu z kamer je také vidět, jak z vozu metra, kterým jeli útočník a napadení, vystupuje několik dalších lidí. Policisté předpokládají, že napadení viděli. „Kriminalisté v této souvislosti žádají právě je, aby se obrátili na linku 158 a pomohli tak s objasněním okolností tohoto případu. V současné chvíli pátráme hlavně po cestujících, kteří jeli v inkriminovaný čas v soupravě metra v prvním vagonu a byli přítomni u začátku incidentu,” oznámila mluvčí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy