Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Cizinci, kteří v Praze surově zkopali číšníka, jsou na útěku: Skrývají se v některém z hotelů?

+ Další 4 fotografie
Pražští kriminalisté intenzivně pátrají po sedmi cizincích, kteří v sobotu večer brutálně napadli číšníka ve Vladislavově ulici u sochy Franze Kafky. Za to, že je upozornil na zákaz pití vlastního alkoholu na zahrádce, jej zkopali do bezvědomí. Muže operovali a skončil na JIP, útočníci jsou stále na útěku.

Česko je v šoku z brutálního útoku, který se odehrál v sobotu okolo osmé hodiny večer. Sedm mužů zkopalo číšníka, kterého po převozu do nemocnice museli operovat a nyní leží na jednotce intenzivní péče.

„Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí,“ popsal surový útok policejní mluvčí Jan Daněk.

Podle pražských kriminalistů jde o cizince, kteří by s vysokou pravděpodobností mohli být ubytováni v některém z mnoha pražských hotelů či jiném ubytovacím zařízení. Vedle široké veřejnosti tak žádají především hotelové zaměstnance, aby je o jakékoliv informaci o některém z pachatelů neprodleně informovali na lince 158.

„Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli až deset let odnětí svobody,“ uzavřel mluvčí Daněk.

Byli jste v době útoku na místě? Máte jakékoliv informace o napadeném nebo pachatelích? Napište na redakce@extra.cz.

Související články

Další články