Velký zájem mezi lidmi odnepaměti vzbuzuje úplněk, nejsilnější měsíční fáze. Kromě vlivu na přírodní jevy značně působí na náš duševní i tělesný stav. Už tři dny před úplňkem jsou znát. Dnešní superměsíc vyšel v 16:47 a zapadne v pondělí v 6:42 hodin.

Pokud jste se doteď cítili špatně, pak vězte, že během večera a noci se může váš psychický stav ještě zhoršit. Na pozoru by se měli mít především Blíženci, na které má první zimní úplněk největší vliv.

Ostražitost doporučujeme především při řízení voizidla a obecně při cestování. Úplněk může zasáhnout i do komunikace, a to jak osobní, tak například s úřady, ale dost možná půjde o vliv pozitivní. Velmi pravděpodobně pocítíte jeho sílu i při pouhém mluvení a psaní. Pokud zrovna řešíte nějaký důležitý problém, raději nechte jeho rozlousknutí až na pondělí. Hrozí vám náchylnost k sebezapírání, což by mohlo vést k rozhodnutím, jichž byste později litovali.

Bolesti hlavy a celkový pocit slabosti rovněž nejsou ničím neobvyklým. Počítejte také s tím, že se budou ještě stupňovat. Moc se nevyspíte a ještě ráno budete nevrlí. Během poledne se vám ale uleví a po zbytek pondělí už se budete cítit dobře.