Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Cítíte se bez energie a chuti do života? Zbavte se těchhle 5 „vysavačů“!

Žijte svůj život naplno!
Zdroj: profimedia.cz
Nejen nedostatek spánku a velké množství práce vedou k tomu, že se cítíme vyčerpaní a bez energie. Existují i jiné příčiny a je jen na nás, abychom se jich zbavili!

Trpíte ve svém životě energetické upíry a vysavače dobré nálady? Je na čase pořádně s nimi zatočit.

Tohle je 5 věcí, které vám kradou životní energii.

1) Vynechání snídaně

Sice vám to do hlavy vtloukají všichni kolem, ale vy si stejně vedete svou. Věřte tomu, nebo ne, když se nevynasnažíte a nezměníte svůj přístup k životosprávě, nepoleví ani váš únavový syndrom.

2) Málo pohybu

Když se cítíte unavení a nevyspalí, nechce se vám dělat nic, maximálně sedět u televize. Věřte tomu, že kdybyste se místo dalšího hloupého seriálu šli raději projít se psem, budete mít energii zdolat i tu ohromnou kopici prádla, která čeká na vyžehlení!

3) Propařené víkendy

Jestli si myslíte, že se nic nestane, když si jednou týdně vyhodíte z kopýtka, náramně se pletete. Jediná propařená noc dokáže rozbourat váš biorytmus opravdu fatálním způsobem. Sobotu protancujete do rána, v neděli spíte do oběda, večer nemůžete usnout a v pondělí vyrážíte s morální kocovinou do práce. To není nejlepší začátek týdne.

4) Open-space

Pokud svůj pracovní život trávíte stejně jako my v otevřené kanceláři, pravděpodobně domů odcházíte s polovinou dobře udělané práce a dvojnásobně unaveni. Kromě toho, že z vás lidé kolem vysávají vaši energii, neustálý ruch, šumění a narušování vašeho prostoru odvádějí vaši pozornost a zatěžují váš organismus.

5) Nedostatek vitaminů

Ať už máte nedostatek železa nebo nedostatek vitaminu C, cítíte se podrážděně, nesoustředěně a smutně. Zkuste do svého jídelníčku zařadit co nejvíce čerstvého ovoce, zeleniny a libového masa a případně svou stravu obohatit o vitaminové doplňky. Vsadíme se, že již po 14 dnech ucítíte rozdíl.

Související články

Další články