Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Cítím se být nevinný, prohlásil hacker Nikulin u soudu v USA

Hrozí mu obrovská pokuta. (Ilustrační foto)
Zdroj: archiv
Zadržený ruský hacker Jevgenij Nikulin (30) byl vydán do USA. Od roku 2016 až dosud byl zavřený v pankrácké věznici. Letadlo s ním ale v posledních dnech odletělo do USA. Zájem o hackera měla i Moskva, ta však neuspěla. U soudu ve Spojených státech Nikulin prohlásil, že se cítí být nevinný, a to i přesto, že byl obviněn z útoku na tři technologické firmy.

Do USA byl vydán ruský hacker Jevgenij Nikulin. Ten vypadal u soudu v San Francisku velmi nemocně a unaveně. Tvrdí, že celá kauza je vykonstruovaná a on je nevinný. Navzdory jeho slovům mu hrozí až 30 let vězení a pokuta, která činí více než jeden milion dolarů (20,6 milionu Kč). Informace přinesl deník The New York Times. O Nikulina měla zájem i Moskva, což podporoval i prezident Miloš Zeman (73). Ta ale ostrouhala.

Ruský hacker se měl dopustit údajně útoků na sociální sítě LinkedIn a Formspring a webové úložiště Dropbox v letech 2012 – 2013. Spojené státy usilovaly o vydání hackera hlavně kvůli tomu, protože doufají, že by jim mohl sdělit něco o ovlivňování amerických voleb.

Související články

Další články