Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Čistota kokainu v Evropě je nejvyšší za 10 let: Nejvíc frčí ve Velké Británii

Čistota kokainu za posledních 10 let rapidně vzrostla.
Čistota kokainu od roku 2010 do roku 2016 rapidně stoupla. Neměnila se přitom jeho cena. Vyplývá to ze studie Evropského monitorovacího úřadu pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA). Zároveň však vzrostl počet hospitalizací, které s drogou souvisely.

V Evropě stále kraluje marihuana, ale kokain jí šlape na paty. S drogou bohatých, jak se kokainu přezdívá, má zkušenost pět procent populace Evropské unie ve věku 15 až 64 let. To dělá 17 milionu lidí, kteří jej vyzkoušeli alespoň jednou.

V průběhu posledního roku kokain užilo 2,3 milionu lidí mezi 15 a 34 lety. Vyplývá to z dat studie EMCDDA, o jejíchž výsledcích informoval britský deník The Guardian.

Kokain v Evropě.

Kokain je zdaleka nejpopulárnější ve Velké Británii, kde s ním za poslední rok měla zkušenost 4 procenta lidí. Hned za ostrovním královstvím se umístilo Nizozemsko, Španělsko a Irsko. A co se měst týče, nejvíc se kokain užívá v Barceloně.

Jak rovněž vyplynulo ze studie EMCDDA, přes 92 milionů Evropanů ve věku 15 až 64 let za život vyzkoušelo alespoň jednu drogu s tím, že je mezi nimi více mužů než žen.

Mohlo by vás zajímat

Další články