Policie pátrala po sedmi cizincích, kteří zkopali číšníka v centru Prahy do bezvědomí, jelikož je upozorňoval na to, že se nesmí pít alkohol na zahrádce restaurace. Rvačka se odehrála ve Vladislavově ulici.

Strážci zákona brutální útočníky dopadli v jedné z restaurací na letišti. Policejní deník uvedl, že se jedná o Turky, kteří žijí v Nizozemsku. Někteří členové násilnické bandy se věnují boxu.

„K jejich dopadení výrazně přispěla všímavá cestující, která cizince poznala díky medializaci případu. Zajištěné osoby si již převzali kriminalisté, kteří se vyšetřováním celého případu zabývají. Ti budou nyní jednotlivé cizince podrobovat standardním úkonům trestního řízení,“ uvedl v prohlášení policejní mluvčí Jan Daněk.

Muži na zadržení reagovali s údivem. Nevěděli, že se po nich pátrá. Do Prahy létali často za zábavou. K dopadení násilníků pomohlo, že policie nechala rychle zveřejnit snímky z bezpečnostních kamer. Tady opravdu nemělo smysl čekat se zveřejněním fotek dva týdny, jak se někdy českým kriminalistům stá­vá.