Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Číšník Mirek z útoku zhovadilých Nizozemců: KRVÁCENÍ DO MOZKU, umělý spánek a série operací!

Neviděli jste některého z útočníků?
+ Dalších 5 fotografií
Sobotní brutální útok partičky mužů s holandskými pasy, při kterém dvojice zmlátila v centru Prahy číšníka Miroslava tak, až skončil s vážnými poraněními v nemocnici, má pro oběť hodně nepříjemnou dohru. K incidentu se veřejně vyjádřil člověk blízký jeho rodině a prozradil strašné detaily!

„Dva dny byl v umělém spánku s krvácením do mozku. V současné době je při vědomí, komunikuje, čeká na další operaci,“ uvedl v Událostech České televize zmocněnec zraněného číšníka Jiří Brych.

Sám Miroslav se vyjádřil pro idnes: „Velmi pozitivně vnímám já i rodina práci policie a opravdu jsme vděční jak veřejnosti, tak médiím.“ Podle portálu Miroslav pracuje po restauracích od svých patnácti, na policii ještě nevypovídal a plně se soustředí na co nejbližší uzdravení.

Již dříve se na holandském webu objevily informace od domnělé známé oběti útočníků.

„Číšník je synovec přítele mé matky. Má malé dítě a opravuje svůj nový dům. Proto pracuje na částečný úvazek v Praze jako číšník. Je opravdu ve velmi špatném stavu v nemocnici, většinu kostí v obličeji má rozdrcenu a možná přijde o oko,“ napsala žena s přezdívkou Morusrubra.

Ze skupiny sedmi v pondělí zadržených mužů byli v úterý dva propuštěni, neboť se ukázalo, že nic nespáchali, naopak se ostatním v útoku snažili zabránit. Zbytek čekal do čtvrtečního rána v celách předběžného zadržení.

Nejagresivnější dvojice, která Mirka přímo poslala do špitálu, skončila rozhodnutím soudu prvního pražského obvodu ve vazbě, kde bude čekat na soud. Za těžké ublížení na zdraví jim hrozí až deset let vězení, přičemž jeden z nich si patrně odnese vyšší trest kvůli dalšímu napadení během páteční noci.

Zbylí tři, kteří se sice bili, ale nikoho nezranili a spíš ničili zařízení restaurace, od soudu za trestný čin výtržnictví dostali osmiměsíční podmínku s odkladem na tři roky, k tomu mají navíc pětiletý zákaz vstupu do České republiky. Byli propuštěni a do pěti dnů musí zmizet za hranice.

Mohlo by vás zajímat

Další články