Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Čísla opět překonala rekord a Česko je na pokraji pohromy. Jan Pirk se rouškám vysmál

Čísla opět překonala rekord a Česko je na pokraji pohromy. Jan Pirk se rouškám vysmál
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Koronavirus
Česko už druhý den zaznamenalo přes tisíc nových případů nakažených koronavirem. Za středu přibylo 1161 lidí s nemocí covid-19, což je pouze o tři méně, než bylo předchozí den. K tomu navíc Česká republika překonala další smutný rekord, a to překročení hranice 10 tisíc aktivně nakažených. Vláda na to už včera zareagovala zavedením roušek uvnitř budov, které vešlo v platnost ode dneška. Toto rozhodnutí ale tvrdě zkritizoval například profesor Jan Pirk.

Již druhý den Česko zaznamenalo přes 1000 nových přírůstků s covidem-19. Dohromady pak máme aktuálně 10218 aktivně nakažených, což je nejhorší číslo od začátku epidemie. Už v té době odborníci varovali, že pokud se Česká republika dostane na takový počet, půjde o kritickou situaci.

Vláda na rostoucí čísla už včera zareagovala zavedením roušek ve všech budovách, a to i v práci, pokud lidé nedodržují dvoumetrové rozestupy. Epidemiolog Rastislav Maďar přitom už dříve navrhoval zavést roušky hned od září, k tomu ale nedošlo. Podle Maďara je už nyní pozdě, jelikož jde především o preventivní opatření, jak uvedl pro web Novinky.

Koronavirus jako chřipka

Ne všichni ale s rouškami souhlasí. „To, že musíme stále nosit ty roušky, mi dost vadí. Mně to připadá jako... No, navrhuji, abychom všem seniorům dali nohu do sádry, aby si nezlomili kotník,“ vyjádřil se k nošení roušek kvůli obavám z koronaviru profesor Jan Pirk v Interview Martina Kováře.

Sám Pirk už na jaře prodělal koronavirus, který přirovnal ke chřipce. Od té doby ho nepovažuje za tolik závažné riziko, za jaké ho někteří prezentují. „Ta infekce tu prostě je a bude tu do doby, než bude vakcína, s tím nic nenaděláme,“ řekl kardiochirurg.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy