Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Čísla nakažených neúprosně rostou: Vojtěch hrozí rouškami na dalších místech

Čísla nakažených neúprosně rostou: Vojtěch hrozí rouškami na dalších místech
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Koronavirus
Opět padl rekord. Poté, co v úterý přibylo 503 nakažených, mělo ve středu pozitivní test na koronavirus 650 lidí. Na rostoucí čísla tak nejspíš zareaguje ministerstvo zdravotnictví zpřísněním opatření. To potvrdil i ministr Adam Vojtěch (ANO), podle kterého pravděpodobně dojde k restrikcím v Praze, která je na tom ze všech oblastí nejhůř. Definitvně se rozhodne v pátek.

"Nová opatření nemohu vyloučit. Například nějaké širší nošení roušek, respektive ve více prostorech a podobně," řekl pro TN.cz ministr zdravotnictví Adam Vojtěch Vláda tak pravděpodobně bude reagovat na stálý nárůst nakažených. Ve středu totiž přibylo 650 pozitivně testovaných lidí na nemoc covid-19, což znamená, že v Česku se s chorobou léčí už více než 7000 lidí.

Zpřísnění opatření nejspíše čeká hlavní město. "Dáváme dohromady data, která slouží k nastavení takzvaného semaforu, který vždy vyhodnocujeme za uplynulý týden. Zítra o tom budeme jednat s hygieniky a podle toho se rozhodneme. Zejména asi v Praze, protože ta situace tam je i z hlediska nárůstu počtu případů v tomto směru nejhorší," připustil Vojtěch a dodal, že zatím nehrozí nošení roušek i ve venkovních prostorech.

Babiš se vyhnul karanténě

Sám Vojtěch je v současné době v desetidenní karanténě, protože jednal s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou Ta měla včera pozitivní test na koronavirus, podobně jako šéf Úřadu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek S nimi přišel do kontaktu i premiér Andrej Babiš (66), ten se ale karanténě vyhnul, za což ho tepe opozice. "Pan premiér nemusí jít do karantény. I když seděl s hlavní hygieničkou v jedné místnosti. Všichni lidé jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější," uvedla na svém Twitteru ODS

Babiš se ale bránil, že ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová řekla, že na něj se žádná omezení vztahovat nebudou. „Já nosím téměř všude respirátor FFP2, v místnosti bylo větráno, byly tam vysoké stropy,” uvedl Babiš pro ČTK.

Toho se zastával i Adam Vojtěch. „Pan premiér byl ve vzdálenosti větší než dva metry, měl nasazený respirátor,“ objasnil pro Novinky Vojtěch a dodal, že on sám byl s Rážou v daleko užším kontaktu, než Babiš.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy