Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Císařův pekař a Pekařův císař: 12 zajímavostí, které jste o těchto filmech možná netušili

Císařův pekař a Pekařův císař: 12 zajímavostí, které jste o těchto filmech možná netušili
Zdroj: Československý státní film
+ Dalších 8 fotografií
fakta
Historická veselohra o císaři Rudolfovi II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi. Příběh sice přesně neodpovídá dějinám, ale je nesmírně poučný. Snímek Císařův pekař - Pekařův císař s Janem Werichem v hlavní roli patří k těm největším skvostům české kinematografie, přesto se k němu pojí zajímavosti, které diváci možná netuší.

Jan Werich byl nepochybně jedním z nejvýraznějších českých umělců všech dob. Jeho snímky se těší velké oblibě i po dlouhých letech od natočení, jedním z těch nejúspěšnějších je právě Císařův pekař - Pekařův císař

Historická veselohra o císaři Rudolfovi II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi poprvé spatřila svět v roce 1952, přesto ji znají i dnešní děti a diváky v období svátků její vysílání vždy potěší. Především proto, že Werich byl skutečně výborným hercem.

Příběh filmu diváky zavádí do Prahy na císařský dvůr Rudolfa II. Císaře však víc než vladaření zajímá umění, krásné ženy a alchymistická dílna. Ze všeho nejvíc touží objevit elixír mládí a najít legendárního Golema.

Zajímavosti

Ačkoliv od natočení oblíbené historické veselohry uplyne už brzy 70 let, stále existuje několik zajímavostí s ní spojených, o kterých diváci možná netuší. Podívejte se do galerie a přečtěte si zajímavá fakta k filmu Císařův pekař.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy