Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Cirkusový svět v slzách: Zemřel nejstarší český klaun Bohumil Janeček

Cirkusový svět v slzách: Zemřel nejstarší český klaun Bohumil Janeček
Zdroj: Archiv Andrea Berousek / Profimedia / Koláž eXtra.cz
ÚMRTÍ
Ve věku 92 let zemřel Bohumil Janeček, legenda českého cirkusu a nejstarší klaun, který cirkus miloval natolik, že vystupoval i v pokročilém věku. Smutnou zprávu na svých sociálních sítích zveřejnila Bohumilova dcera Andrea.

Zprávu o úmrtí českého umělce a legendárního klauna na svém Facebooku sdílela dcera Andrea. "Se zlomeným srdcem chci říct poslední sbohem svému milovanému tatínkovi," uvedla v úvodu příspěvku, ve kterém děkuje tatínkovi za vše, co pro ni v životě udělal a že byl nejlepším otcem, kterého si mohla přát. Dcera otci vzkázala, aby mamince, která odešla už dříve, dal tam nahoře velké objetí. Dcera dojemně konstatuje, že svého otce bude už navždy milovat a že jeho krásná duše zůstane v srdcích nejbližších navždy.

Bohumil Janeček zemřel 3. února po krátké nemoci. Legendární klaun se v cirkusovém prostředí pohyboval celý život a i v pokročilejším věku stále vystupoval s cirkusem Alex. V roce 2012 byl oceněn prestižní cenou za celoživotní přínos v rámci mezinárodního festivalu Cirkus cirkus. S varietním umělcem se rodina rozloučila 19. února na pražských Olšanech.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy