Cirkus ve Sněmovně: Piráti chodí pozpátku a Okamura netuší, která bije
Poslanci ve sněmovně hlasují o důvěře vládě Andreje Babiše a Piráti celý den chodí pozpátku. A aby toho nebylo málo, předseda Sněmovny Tomio Okamura v přímém přenosu předvedl, že vůbec netuší, o čem se vlastně hlasuje. Jednání, které probíhá už druhý den, opět provází ty nejbizarnější gesta.
Dolní komora parlamentu se v úterý proměnila v ochotnické divadlo. Hlavní roli v něm hrají Piráti v čele se Zdeňkem Hřibem, kteří se rozhodli bojkotovat vládu Andreje Babiše velmi specifickým způsobem. K řečnickému pultíku i po chodbách couvali jako raci.
Couvající Piráti
Couvající Piráti ve sněmovně se svým zvláštním gestem snaží ukázat, že koalice ANO, SPD a Motoristů táhne zemi zpět na východ a do dob korupce. Místo pochopení pro politické gesto ale sklidili na internetu brutální výsměch. Sociální sítě zaplavila vlna kritiky, která nenechala na couvajících poslancích nit suchou. „Že na ty idioty nezavolal někdo výjezdovku z blázince! Čistokrevní magoři,“ rozčiloval se Miloslav pod příspěvkem, který sdílel Ondřej Hejma.
Doporučené video: Rozhovor se Zdeňkem Hřibem:
Lidé se pozastavují nad tím, že tohle je úroveň české politiky. „To jsou poslanci? Je to jak v mateřské školce, kde si děti hrají. S tím rozdílem, že za to berou nekřesťanské peníze,“ kroutila hlavou Marie. Další komentující se nebáli jít ještě dál a navrhovali zdravotní opatření: „Každý den ráno i odpoledne povinný test na přítomnost drog! Po provinění okamžitý vyhazov. Běžný občan také nemůže chodit do práce pod vlivem drog,“ napsal Tomáš.
Zmatený Tomio Okamura
Korunu celému dni nasadil předseda Sněmovny Tomio Okamura. Ten během řízení schůze působil jako by spadl z višně. Opozice se totiž pokusila zařadit bod o jeho odvolání a odsouzení jeho novoročních výroků. Okamura však vůbec netušil, co se děje. „Dále máme, eh, návrh paní, eh, předsedkyně, eh Richterové,“ začal svou větu zmatený předseda.
„...eh, odvolání, eh, odvolání, eh, moje odvolání, odvolání Tomia Okamury,“ pokračoval a rozesmál tím celou sněmovnu. Stejný úspěch mělo video s jeho výroky i na sociálních sítích, kde se stal terčem posměchu. „Můžeme se snažit sebevíc, ale větší komedii, než nastávající vládnoucí šestikolka prostě vyrobit nedokážeme,“ smál se Martin. Dagmar v diskuzi trefně poznamenala: „Máme se smát nebo brečet? Já už fakt nevím.“
GLOSA: Kotek vládne zábavě. Jeho tempo ale budí otázky
Související články

Překvapivá slova Aleny Schillerové na adresu Turka: Jasný vzkaz o žalobě na prezidenta

Jasný vzkaz Andrej Babiše k potížistům z koalice: Výroky Turka, Macinky a Okamury řešit nebude

Babišova rošáda ztroskotala. Uklidit Turka na životní prostředí neprošlo. U prezidenta nepochodil

Babiš začal rozhazovat peníze. Oznámil vznik ministerstva sportu, stát za to vyplázne miliardy

Babiš si plácl s Motoristy a SPD. Okamura dostane teplé místečko, na Motoristy čeká nové ministerstvo

Noční slet politiků v Průhonicích: K Babišovi přijel vysmátý Turek, hořký Okamura se krčil v autě

Drahé polovičky českých politiků pod lupou. Fiala, Konečná i Maláčová mají velkou podporu, Babiš a Okamura zůstali na ocet

Kritizovaný šéf dopravy v Praze Zdeněk Hřib: Nenávist k motoristům je nesmysl, utratili jsme za ně miliardy















