Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Čínský horoskop 2014: Co můžeme očekávat od roku dřevěného Koně? Bude to jízda!

Datum počátku čínského nového roku je pohyblivé.

Letošní rok se podle čínského lunárního kalendáře nese ve znamení Koně, který se ujme vlády 31. ledna 2014 a ukončí ji 18. února 2015. Čínský nový rok začíná pokaždé trochu jindy, připadá vždycky na novoluní.

U nás nastává novoluní ve čtvrtek 30. ledna ve 22 hodin a 38 minut. V Číně bude v tomto čase vzhledem k časovým pásmům již 31. leden.

Systém tradičního čínského horoskopu je založen na soustavě dvanácti znamení zvěrokruhu, ta se jmenují dle zvířat. Jednotlivá čínská znamení kralují celý rok.

Čínská astrologie rozlišuje 5 živlů, jsou to dřevo, oheň, země, kov a voda. Celý cyklus, v němž se znamení zvířetníku postupně propojí se všemi elementy, trvá 60 let.

Roku 2014 náleží dřevo, proto tedy vstupujeme do roku dřevěného Koně. Samotný Kůň patří mezi ohnivá znamení, tudíž významnými prvky letos budou dřevo a oheň.

Kůň symbolizuje rychlost, pohyb a svobodu. Čekejme, že tento rok bude dynamický a plný nejrůznějších zvratů a překvapení. Nadcházející události naberou značný spád.

V roce Koně se dočkáme mnohých výzev. Bude nezbytné umět pohotově reagovat, dělat odvážná rozhodnutí a nebát se riskovat. Rok 2014 ukáže víc než kdy jindy, že štěstí přeje připraveným.

Znamení Koně nesnáší omezení a překážky. Diplomacie půjde stranou, domluva a vyjednávání budou náročnější. Klíč k úspěchu spočine v rychlosti a průbojnosti. Dávejte si však pozor, abyste nepřecenili své síly.

Neboť je kůň družné zvíře, které se cítí nejlépe ve svém stádu, budou mít také lidé tendenci častěji se sdružovat. V mezilidských vztazích potom sehraje důležitou roli přátelství.

Zrozenci Koně jsou okouzlující a zdvořilí. Vyznačují se nezávislostí, upřímností a čestným jednáním. Mají rádi společnost a bývají oblíbení. Dokážou být i náladoví, křivdu si pamatují velice dlouho.

Rok 2014 přinese spoustu skandálů a konfliktů. Lze předpokládat četnější svatby, ale i rozvody. Budeme totiž inklinovat k impulzivnějšímu chování a činit méně rozvážná rozhodnutí.

Rok dřevěného Koně je vhodný pro cestování. Rovněž zažijeme více společenských a sportovních událostí.

Pro lásku Kůň obětuje všechno. Když se zamiluje, je natolik vášnivý, že zapomíná na celý svět. Manželství uzavřená v tomto roce budou šťastná a stabilní.

Související články

Další články