Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Čínská podržtaška končí! Babiš nechá odvolat ministryni Novákovou

Politika
Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (64) ve své funkci končí. Premiér Andrej Babiš (64) ji ve vládě už nechce. Novákové zlomilo vaz to, že svou funkci absolutně nezvládala a lokajsky se chovala k zástupcům Číny.

Byla to krátká, ale chvílemi snad i vtipná politická kariéra. Marta Nováková se proslavila tím, že nepochopila, proč operátoři v Česku mají tak drahá data. Tvrdila, že když nebudeme na wifině, tak data budou levnější.

Ještě větší ostudu zanechala, když se lokajsky chovala k čínské delegaci. Před Číňany se jí klepala kolena a na jejich popud nechala z plánované akce vyvést tchajwanské zástupce. Byl z toho nehezký mezinárodní skandál a objevily se otázky, zda Česká republika je opravdu samostatným státem.

Premiér Andrej Babiš usoudil, že to všechno už stačí. Podle idnes.cz už Babiš Novákové oznámil, že je konec. Babiš tedy slabé kusy nešetří, nedávno skončil i ministr dopravy Dan Ťok.

Mohlo by vás zajímat

Další články