Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Snowboardistka Ledecká má jistou medaili! Hladce se dostala až do finále

Ester Ledecká si jede pro druhé zlato.
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
ZOH Peking 2022

Ester Ledecká má jistou medaili! Poté, co vyhrála suverénně kvalifikaci obřího slalomu snowboardistek na olympijských hrách v Pekingu, se probojovala i do samotného finále. V něm se rozhodne, zda obhájí zlato či si odveze z her stříbro.

Ledecká na ZOH v Pekingu potvrzuje roli největší favoritky závodu. V součtu dvou kvalifikačních jízd dosáhla času 1:23,63 minuty a druhou Ramonu Theresii Hofmeister z Německa porazila o více než dvě a půl sekundy. V prvním kole play off Ledeckou čeká Italka Nadya Ochner.

Na svahu dlouhém 583 metrů měla Ledecká v obou tratích nejrychlejší čas. Mezi osmadvaceti modrými brankami projela za 41,38 sekundy a v červených se podělila výkonem 42,25 o prvním místo s Němkou Carolin Langenhorst. V součtu byla Češka s převahou nejlepší.

Ledecká startuje v této zimě na prkně potřetí a znovu kvalifikaci dominovala. Ve Světovém poháru uspěla v prosinci stejně jasně v italských střediscích Carezza i Cortina d'Ampezo. V první případě pak skončila po pádu ve finále druhá a ve druhém závod jistě vyhrála.

Povedená premiéra Maděrové

Druhá Češka na startu, osmnáctiletá Zuzana Maděrová, skončila v olympijské kvalifikaci třiadvacátá mimo šestnáctku postupujících.

Před čtyřmi lety v Pchjongčchangu slavila Ledecká senzačně zlato na lyžích v superobřím slalomu a poté triumfovala podle očekávání na snowboardu. Tentokrát je program obrácený. Po závodu v paralelním slalomu pojede v Číně super-G v pátek a 15. února může uspět i ve sjezdu.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy