Na případ Petra Kramného si všichni dobře vzpomínáme. Na dovolené zemřela jeho dcera Klárka a manželka Monika. A rozjelo se velké vyšetřování.

Spekulovalo se (a pořád se spekuluje), že Monika a Klárka byly otráveny. Hovořilo se o tom, že se Kramnému a jeho rodině chtěl pomstít někdo z personálu, koho Kramný urazil.

Také se hovořilo o tom, že Monice mohl dát jed do pití nějaký místní muž, kterého třeba odmítla na diskotéce. Těch variant bylo hodně a místní hoteliéři byli ze situace nervózní. Kdyby se prokázalo, že v Hurghadě zabíjel člen hotelového personálu, byla by to pro místní turismus velká rána.

Nakonec si ale tamější hoteliéři mohli oddychnout. Podle českých vyšetřovatelů žádný jed ve hře nebyl. Podle české justice svou rodinu zavraždil sám Kramný pomocí elektřiny. Tedy nešlo o nějaký čin Egypťana, ale o vraždění v rodině. I když na letní dovolené.

Jenže po masakru, který neznámý útočník spáchal v pátek, to bude jiné. Po smrti jsou dvě turistky z Německa. Turistka z Ruska bojuje o život. Zraněny byly i další osoby. A lehké poranění na noze utrpěla i Češka.

Najednou se hovoří o tom, že Egypt není dobré místo na dovolenou. Je to sice dovolená za hubičku, ale jde tu o život. Bezpečnostní expert Andor Šándor redakci eXtra.cz sdělil, že chápe Čechy, kteří by sem na dovolenou nejeli – psali jsme ZDE.

Útok v helovém resortu Sunny Days El Palacio vnímají jako velké téma v Rusku, Německu i v Česku. Již nyní se v diskuzích na internetu objevují stopy hysterie, že do Egypta už nikdy. Podobnou situaci zažilo Tunisko. Také tady došlo k masakru na pláži. Nyní se ukazuje, že Egypťané již nedokáží své hosty ochránit na sto procent. A je tak nějak jedno, zda v pátek zabíjel vyšinutý blázen, nebo je to čin odhodlaného teroristy. Na turismus v Egyptě bude mít tato událost zásadní vliv.