Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Cimický má problém: Ptal se, jestli jsem panna, po orálu se smál, že si zvyknu

Jan Cimický v roce 2002.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
sexuální obtěžování

V pořadu 168 hodin v České televizi zazněla svědectví žen, které měl známý psychiatr Jan Cimický zneužívat. Jedna z nich popsala, co se dělo v devadesátých letech v psychiatrickém ústavu v Bohnicích, kde dělal tehdy Cimický primáře oddělení.

Hovor začal tím, že ho zajímalo, jestli jsem panna, jestli jsem někdy měla pohlavní styk, kolik jsem měla partnerů, jestli jsem na starší muže.“ Takto uvedla v neděli v pořadu 168 hodin jedna z žen svou zkušenost s psychiatrem Janem Cimickým. Ten tam tehdy dělal primáře socioterapeutického a rehabilitačního oddělení. Jak v pořadu potvrdil bývalý ředitel psychiatrické nemocnice v Bohnicích Zdeněk Bašný, Cimický tam musel skončit právě po obviněních ze sexuálního napadení.

Po aktu se vyzvracela

Zmíněná žena se v Bohnicích v devadesátých letech rok léčila jako čerstvě osmnáctiletá. „Po celou hospitalizaci jsem byla nucena mu být k dispozici, kdykoli si mě pan doktor pozval. Vždy to skončilo stejně. Nevím přesně, jak se to stalo, prostě mi strčil přirození... Vlastně jsem ho musela uspokojit rukou,“ uvedla v České televizi otřesné podrobnosti.

„Pak mi ještě tlačil hlavu do rozkroku, takže tam vzniklo to, že jsem ho uspokojovala orálně,“ dodala žena, která má lesbickou orientaci. V Bohnicích se léčila s depresemi a úzkostmi, které podle ní souvisely s její tehdejší neschopnosti přiznat si, že je orientovaná na ženy. „Potom, co se to stalo, jsem se vyzvracela, protože se mi udělalo špatně. On se tomu spíš smál: ‚Ježíš, holka, na to si zvykneš‘. A dal mi přednášku o tom, jak je sperma strašně zdravé,“ uvedla Cimického bývalá pacientka, které měl Cimický opakovaně vyhrožovat elektrošoky, pokud si na něj bude stěžovat.

Příběh potvrdila sexuoložka Fifková

Její vyprávění ve 168 hodinách podpořila sexuoložka Hana Fifková, ke které měla žena následně docházet a se vším se jí svěřit. Je to příběh, který se nedá zapomenout, čili mohu potvrdit, že klientka mi v ordinaci tento příběh v devadesátých letech vyprávěla,“ uvedla Fifková. Cimický v Psychiatrické léčebně Bohnice působil od roku 1981 do roku 1996.

Žen, které uvedly, že je Cimický obtěžoval, se nashromáždilo mnoho. Poslední z nich byla moderátorka České televize Martina Vrbová-Hynková. Případ už také řeší policie.„Na základě informací, které se objevily v médiích, se policie začala tímto případem zabývat,'' uvedl pro Seznam Zprávy policejní mluvčí Jan Daněk.

Výpovědi žen zneužívaných Janem Cimickým shromažďuje advokátka Lucie Hrdá, která vyzývá poškozené ženy, aby se na ni obrátily.

Související články

Další články