Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Cílevědomá sportovkyně i záchranné lano Jiřího Štaidla: Osmany Lafitta a další vzpomínají na Ivanu Trump

Mezi jeho klientky patří i Ivana Trump.
Zdroj: se souhlasem O. Laffity
Předchozí Další
+ Dalších 11 fotografií
úmrtí

Na zesnulou Ivanu Trump vzpomínají její přátelé a známí. Zmiňují její sportovní elán, cílevědomost i zábavnost. "Vždycky jsem se divil, odkud bere tu energii. Když jsme spolu byli na dovolené na jachtě, ráno jsem vstal a snídal a ona už plavala v moři kolem lodi. Jako bývalá sportovkyně měla skvělou kondici," uvedl módní návrhář Osmany Laffita pro ČTK.

Jako na cílevědomou černovlásku a sportovkyni vzpomíná na Ivanu Trump, rozenou Zelníčkovou, její spolužačka ze základní školy Jarmila Trávníčková. Stejnou třídu v tehdejším Gottwaldově navštěvovaly po celou dobu povinné školní docházky. "Záviděli jsme jí tatínka, který byl obrovský sportovec a všude s námi chodil na výlety,“ řekla ČTK Trávníčková. Bývalá manželka amerického exprezidenta Donalda Trumpa ve čtvrtek zemřela v New Yorku, bylo jí 73 let.

Ta holka věděla, co chce

"My jsme spolu chodily od první do deváté třídy na základku na Bartošově čtvrti. Tam jsme prožívaly dětství a mládí. Ze začátku se nijak extra netvářila na učení, ale zřejmě jí tatínek domluvil. Pamatuju se, že v deváté třídě většinou stála a i na záchod šla se zacpanýma ušima a učila se, učila, protože věděla, že bez vzdělání to nepůjde," řekla Trávníčková.

Později slavná spolužačka podle ní v dětství bydlela s rodiči v bytě na Obecinách a byla velice cílevědomá. "Bylo vidět, že ta holka věděla, co chce. Tatínek ji v tom podporoval. Navíc byla krásná, akorát nikdo neví, že byla černovlasá. Takže fotky, co mám ze školy, jsou ještě s černovlasou Ivanou s ofinou. Potom, když šla do Prahy, se odbarvila," vzpomíná Trávníčková.

Osmany Laffita: Divil jsem se, odkud bere energii

Americká podnikatelka českého původu, která zemřela 14. července v New Yorku, byla podle módního návrháře Osmanyho Laffity tvrdá obchodnice, ale zároveň jí nescházela lidskost a byla s ní legrace. "Málo se ví, že když byly v České republice povodně, zorganizovala v New Yorku charitativní akci a vybrala spoustu peněz na pomoc," řekl ČTK Laffita, který se s bývalou manželkou amerického exprezidenta Donalda Trumpa seznámil v roce 2002 při prezentaci své přehlídky v Paříži.

Návrhář kubánského původu pro Trump připravoval kostýmy i šaty. V některých se objevila při svých návštěvách Prahy. "Byla zábavná a přátelská ke svým kamarádům. A pracovitá. I když večer pařila, ráno vstala a pracovala. Byla to neuvěřitelná obchodnice, všechno, co dostala do rukou, dokázala proměnit ve zlato," uvedl Laffita. "Vždycky jsem se divil, odkud bere tu energii. Když jsme spolu byli na dovolené na jachtě, ráno jsem vstal a snídal a ona už plavala v moři kolem lodi. Jako bývalá sportovkyně měla skvělou kondici," dodal.

Trump už ve třech letech stála na lyžích, ve 12 byla v reprezentaci. Studovala Fakultu tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově. Jako manželka vedla obchody společně s Donaldem Trumpem. "Ona vždy přesně věděla, co chce, a šla tvrdě za svým cílem. Ale byla s ní také velká legrace. Byla stejná jako já v tom, že nemluvila dobře ani česky, ani anglicky, takže jsme se při naší komunikaci hodně nasmáli," vzpomínal Laffita. Za Trump pravidelně jezdil do letního domu v Saint-Tropez i na narozeninové oslavy.

Byla životním lanem Jiřího Štaidla

A svoji vzpomínku na Ivanu Trump zveřejnil na svém Facebooku i právník a zakladatel fanklubu Karla Gotta Jan Adam. "Rok před smrtí se Jiří Štaidl seznámil s manekýnkou Ústavu bytové a oděvní kultury (ÚBOK), studentkou Fakulty tělesné výchovy a sportu a úspěšnou lyžařkou Ivanou Zelníčkovou. Jejich vztah byl hluboký a vážný a Ivana, která později vstoupila mezi světové celebrity jako manželka Donalda Trumpa, byla zřejmě záchranným lanem, které vytáhlo Jiřího Štaidla na čas z hlubokého zármutku po smrti Hany Maškové zpátky do života," napsal Adam k málo známé epizodě ze života úspěšné Češky.

"Dobře si vzpomínám, jak Ivana na posledním rozloučení s Jirkou Štaidlem štkala a plakala s tím, že Jirkův odchod znamená konec jejího životního štěstí, až jsem ji musel podpírat. A vidíš, protože byla Ivana v roce 1972 vybrána jako náhradnice do československého olympijského týmu a mohla tak vycestovávat i mimo východní blok, netrvalo dlouho a brzy, velmi brzy se provdala za rakouského lyžaře Alfreda Winklmayra. Tak získala zahraniční pas a v roce 1977 už z ní byla Ivana Trump," doplnil další vzpomínky Adam.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy